مشکل قطعات و تعمیر لپ تاپ دارم چکار کنم؟

کد مطلب 1011 1399-05-14 17:41
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
                                   فروشگاه افق طبقه زیر همکف واحد 570  برای خرید آداپتور ابتدا فاکتور را صادر کردند تا برای تحویل به انبارشان برویم که طبقه -1   پاساژ بود، دو انبار بزرگ داشتند که به نظر مرتب، منظم و کامل می آمد، آداپتور را همانجا به جهت اطمینان تست کردیم و تحویل گرفتیم. سپس به سمت محل تعمیرگاه راه افتادیم تعمیرگاه مجموعه کامپیوتر افق طبقه 6 ساختمان 186  وارد ساختمان که شدیم کمی معطل شدیم برای آسانسور تا بتوانیم به طبقه ششم برویم، وارد که شدیم چند نفر در بخش پذیرش پاسخگوی مشتریان بودند و دستگاه دوستم را تحویل گرفتند جالب اینکه پس از حدود 10 دقیقه توسط متخصصین مجموعه چک شد، ما فکر میکردیم مشکل دستگاه خیلی جدی است و خودمان را برای هزینه حداقل یک میلیون تومانی آماده کرده بودیم، اما گفتند احتمالا مشکل از فلت دستگاه می باشد و با هزینه حدود 200 هزار تومان و در مدت زمان 3 روز آماده می شود همچنین گفتند با شماره داخلی 200 هم میتونیم 24 ساعته پیگیری کنیم که دستگاه در چه مرحله ای هست، نهایتا رسید را دریافت کردیم و قبض پذیرش دستگاه  راه افتادیم برگردیم که دیدم یه آقایی تبلت تعمیر شده خود را تحویل گرفت، پرسیدم مگر اینجا تبلت هم تعمیر میکنید که گفتند بله، هم تعمیرات موبایل و تبلت داریم و هم قطعاتش را برای فروش، یاد تبلت همسرم افتادم که مدتها خراب بود و من جای معتبری را نمی شناختم تا برای تعمیر به آنجا مراجعه کنم.


مشکل قطعات و تعمیر لپ تاپ دارم چکار کنم؟ 


دسته بندی : متفرقه اينترنت و كامپيوتر

خیلی اتفاقی از طریق یکی از دوستانم با مجموعه کامپیوتر افق آشنا شدم قرار بود باهم برویم و لپ تاپ پسرش را برای تعمیر به بخش تعمیرگاه افق تحویل بدهیم و یک آداپتور هم برای من بخریم (برای خرید آداپتور اینجا کلیک کنید) پس اول به فروشگاه مراجعه کردیم، وارد که شدیم به نظر فروشگاه کوچک و معمولی می آمد.                                  
فروشگاه افق طبقه زیر همکف واحد 570

 برای خرید آداپتور ابتدا فاکتور را صادر کردند تا برای تحویل به انبارشان برویم که طبقه -1   پاساژ بود، دو انبار بزرگ داشتند که به نظر مرتب، منظم و کامل می آمد، آداپتور را همانجا به جهت اطمینان تست کردیم و تحویل گرفتیم. سپس به سمت محل تعمیرگاه راه افتادیم
تعمیرگاه مجموعه کامپیوتر افق طبقه 6 ساختمان 186
 وارد ساختمان که شدیم کمی معطل شدیم برای آسانسور تا بتوانیم به طبقه ششم برویم، وارد که شدیم چند نفر در بخش پذیرش پاسخگوی مشتریان بودند و دستگاه دوستم را تحویل گرفتند جالب اینکه پس از حدود 10 دقیقه توسط متخصصین مجموعه چک شد، ما فکر میکردیم مشکل دستگاه خیلی جدی است و خودمان را برای هزینه حداقل یک میلیون تومانی آماده کرده بودیم، اما گفتند احتمالا مشکل از فلت دستگاه می باشد و با هزینه حدود 200 هزار تومان و در مدت زمان 3 روز آماده می شود همچنین گفتند با شماره داخلی 200 هم میتونیم 24 ساعته پیگیری کنیم که دستگاه در چه مرحله ای هست، نهایتا رسید را دریافت کردیم و
قبض پذیرش دستگاه
 راه افتادیم برگردیم که دیدم یه آقایی تبلت تعمیر شده خود را تحویل گرفت، پرسیدم مگر اینجا تبلت هم تعمیر میکنید که گفتند بله، هم تعمیرات موبایل و تبلت داریم و هم قطعاتش را برای فروش، یاد تبلت همسرم افتادم که مدتها خراب بود و من جای معتبری را نمی شناختم تا برای تعمیر به آنجا مراجعه کنم. از خانمی که در پذیرش پاسخگو  بودند پرسیدم آیا میتوانم تبلت را برای تعمیر ارسال کنم و خودم حضوری نیاورم که گفتند بله با پیک بفرستید بعد از تعمیر هم ما میتوانیم برای شما ارسال کنیم، که یک هفته بعد از اون روز بالاخره همت کردم و تبلت همسرم را فرستادم و بدون مراجعه خودم تعمیر و ارسال شد. راه افتادیم به سمت آسانسور که باز هم معطلی داشت تصمیم گرفتیم از پله ها برگردیم هر طبقه که پایین میرفتیم سر در هر واحدی رو که میخوندم اسمی از افق بود: واحد فروش قطعات ، واحد ارسال،واحد گارانتی، واحد حسابداری و واحد سایت.
 که دوستم گفت تعجب نکن این مجموعه خدمات زیادی ارائه می دهد. دو روز بعد با دوستم تماس گرفتند و گفتند که هزینه تعمیر 138 هزار تومان شده و دستگاه آماده است.
فاکتور هزینه
بعد از یک مدت در جلسه ای که با مدیریت شرکتمان داشتیم متوجه شدم که چند تا از لپ تاپ های شرکت نیازمند ارتقا هستند یا قطعاتی برای تعمیر لازم دارند و مدیریت به دنبال جایی برای خرید مطمئن میگرده  به یاد مجموعه افق افتادم و با اطمینان به شرکت معرفی کردم و آقای مدیر من را شخصا مسئول این کار قرار دادند.
 
یک لیست از قطعات آماده کردم و از سایت سفارش دادم متوجه شدم قطعات به جز گارانتی و مهلت تست، تضمین قیمت دارند و تا یک هفته هم میشود به هر دلیلی قطعه را مرجوع کرد، حسابی خیالم راحت شد. به این فکر کردم اینجوری برای تست چند تا ازلپ تاپ ها میتونم چند تا فلت و فن بگیرم که اگر مشکل با اینها حل نشد مرجوعشون کنم. و چون اون اطراف کارداشتم ترجیح دادم تحویل حضوری-فروشگاه رو انتخاب کنم و شخصا برای تحویل اجناس مراجعه کنم. برای یکی از دستگاه ها هم دنبال یک فلت بودیم که نایاب شده بود اما خوشبختانه در کامپیوتر افق پیداش کردم، سفارش باطری (برای سفارش اینترنتی باطری اینجا کلیک کنید) و کیبورد هم دادم فاکتورم را گرفتم تا برای تحویل به انبار بروم.
باید اضافه کنم که وقتی تو شرکت و سایت افق یه ذره چرخیدم فهمیدم که غیر از قطعاتی که گفتم قطعات دیگری هم همچون، کابل (تبلت و موبایل)  کیبورد، درایو ، هارد ،رم ،LCD/LED ، مادربرد ، فن ، فلت ، هیت سینک ، چیپ و IC ، CPU،  قاب ، لولا ، اسپیکر ، جک ،  تاچ و کلیک و تقریبا تمام قطعات داخلی لپ تاپ از برندهای معتبر مثل اپل ،سونی ،دل، ایسر، ایسوس، اچ پی، لنوو، توشیبا، سامسونگ، ال جی، فوجیتسو و خیلیای دیگه  وجود داشت.
شب در منزل یه گشتی توی سایت مجموعه افق زدم که با دو مزیت بزرگ برخورد کردم اول اینکه با ویدیوهای آموزشی  روی سایت مواجه شدم که درمورد روش باز و بسته کردن و تعمیر دستگاه بودند با توضیحات ساده و راحت، وقتی داشتم فیلم های آموزشی را نگاه میکردم متوجه شدم حدود بیش از 30 هزار کالای دانلودی وجود داشت، گویا برای هر لپ تاپ شماتیک، برد ویو، بایوس و هر چیز مورد نیاز یک تعمیرکار را در دسترس گذاشته بودند و واقعا با همچین منبع اطلاعاتی گسترده ای هر کسی میتونه  بدون نیاز به کلاس و پرداخت هزینه، لپ تاپ خودش را سرویس کند.
، یادم میاد چندماه بعد که توی شرکت باز یکی از دستگاه ها نیاز به تعویض LCD داشت خودم توانستم این کار را انجام  بدهم و کلی خوشحال شدم چون اصولا از یادگیری کارهای جدید لذت میبرم سوالی هم برایم پیش آمد که توانستم با شماره پشتیبانی سایت 57853000 تماس بگیرم که خیلی خوب و تخصصی راهنماییم کردند و مزیت دوم این بود که هر قطعه  روی سایت چندتا عکس  از زوایای مختلف داشت که میشد با قطعه خودم مقایسه کنم و با اطمینان خرید کنم.توی  سایت افق امکان خرید بایوس و شماتیک لپ تاپ هم هست که میشه از اینجا وارد این قسمت شد.می توانید مجموعه "کامپیوتر افق" را در شبکه های اجتماعی هم دنبال کنید
 
TELEGRAM: IRANFSO                              
INSTAGRAM: IRANFSO     
 
    


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :