"لونارکروزر" رقیب "تویوتا لندکروزر" در ماه

کد مطلب 2164 1399-06-11 23:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مهر/ تویوتا با همکاری سازمان فضایی ژاپن مشغول توسعه یک ماهنورد است و اکنون نام «لونار کروزر» را برای آن انتخاب کرده است.
خودروهای تویوتا روی زمین بسیار پرفروش هستند اما این شرکت فقط به فروش خودرو روی زمین بسنده نکرده و اکنون تصمیم دارد محصولاتش را به ماه نیز بفرستد
مهر/ تویوتا با همکاری سازمان فضایی ژاپن مشغول توسعه یک ماهنورد است و اکنون نام «لونار کروزر» را برای آن انتخاب کرده است.
خودروهای تویوتا روی زمین بسیار پرفروش هستند اما این شرکت فقط به فروش خودرو روی زمین بسنده نکرده و اکنون تصمیم دارد محصولاتش را به ماه نیز بفرستد.  

درهمین راستا تویوتا با سازمان فضایی ژاپن همکاری می کند و یک پروژه تحقیقاتی مشترک درباره فناوری خودرویی که روی ماه حرکت می کند را آغاز کرده است. علاوه بر آن برای خودرو یک نام نیز انتخاب شده است.

خودروی مذکور «لونار کروزر» (Lunar Cruiser) نام گرفته که با اسم اتومبیل های SUV  «لند کروزر» این شرکت هماهنگی دارد.
در حقیقت تویوتا سعی دارد نامی را برای خودرو انتخاب کند که برای مردم آشنا باشد. ماهنورد «لونار کروزر» هم اکنون در حال توسعه است که با هدف انتقال فضانوردان روی سیاره ساخته می شود. با توجه به شرایط سخت محیطی در ماه، هدف از همکاری تویوتا و سازمان فضایی ژاپن ارائه ماهنوردی با کیفیت و قابل اعتماد است.

تویوتا و سازمان فضایی ژاپن تصمیم دارند در دهه جاری میلادی لونار کروزر را به ماه بفرستند. در سال جاری شبیه سازی های حرکت با این وسیله نقلیه انجام می شود تا قدرت و عملکرد آن تایید شود.

طبق برنامه ریزی ها، تا ۲۰۲۴ میلادی این تیم مهندسی و طراحی نمونه واقعی را آغاز می کنند و در ۲۰۲۹ ماهنورد رونمایی می شود.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :