میزان رضایت آمریکایی‌ها از خودرو

کد مطلب 2219 1399-06-12 00:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

دنیای اقتصاد/ نظرسنجی «شاخص رضایت مشتریان آمریکا» از بین ۱۰ هزار مالک خودرو، تجربه آنها را از داشتن خودرو مورد بررسی قرار داده است.نظرسنجی ACSI یا شاخص رضایت مشتریان آمریکایی سال ۲۰۲۰ نشان داد مردم آمریکا در سال ۲۰۲۰ کمتر از سال پیش از خودروهای خود راضی بودند
دنیای اقتصاد/ نظرسنجی «شاخص رضایت مشتریان آمریکا» از بین ۱۰ هزار مالک خودرو، تجربه آنها را از داشتن خودرو مورد بررسی قرار داده است.نظرسنجی ACSI یا شاخص رضایت مشتریان آمریکایی سال ۲۰۲۰ نشان داد مردم آمریکا در سال ۲۰۲۰ کمتر از سال پیش از خودروهای خود راضی بودند.رضایت مردم از خودروهایشان در سال ۲۰۲۰ به‌طور کلی کاسته شده است (۳/ ۱ درصد از سال گذشته که خود از سال ماقبلش ۴ درصد کمتر بوده است).


 البته این کاهش رضایت در سگمنت‌های مختلف خودرو هم به‌طور طبیعی متفاوت بوده. صاحبان خودروهای لاکچری مشکل‌پسند‌تر هستند و کاهش رضایت تا ۴ درصد است در حالی که صاحبان خودروهای ارزان‌تر کمتر از خود نارضایتی نشان داده‌اند و کاهش نسبت به سال گذشته فقط حدود یک درصد بوده است. به‌طور کلی خودروهای اروپایی بیشتر رضایت مشتریان آمریکایی را جلب می‌کنند که در اینجا امتیاز آنها ۷۹ بوده است. خودروهای آسیایی خیلی از خودروهای اروپایی عقب نیستند و امتیاز آنها با اختلاف بسیار کم ۷۸ است. امتیاز خودروهای آمریکایی هم ۷۶ است. همه امتیازها نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است.در بین سه خودروساز اصلی در آمریکا تنها فیات کرایسلر کمی بهبود نسبت به سال قبل از خود نشان داده است. فورد از هر سه بیشتر افت کرده است. این خودروساز در سال ۲۰۱۶ امتیاز ۸۶ کسب کرده بود که در سال ۲۰۲۰ به ۷۶ تنزل کرده است. بیشترین دلیل این افت را هم به برند لینکلن نسبت می‌دهند و در مورد جنرال موتورز هم تقصیرها را به گردن دو برند بیوک و شورولت می‌اندازند در حالی که GMC جنرال موتورز فرقی نکرده است. در مورد کرایسلر هم بهبود را به برند داج نسبت می‌دهند. رام هم که از برندهایی است که همیشه آبرو خریده است.اما بالاترین امتیاز متعلق به لکسوس با ۸۲ امتیاز و در مقام دوم برندهای آئودی،‌ کادیلاک، مرسدس بنز و رام با هم مساوی‌اند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :