لحظه پرتاب ماهواره آرژانتینی توسط اسپیس‌ایکس

کد مطلب 2224 1399-06-12 00:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مهر/ اسپیس ایکس بامداد امروز ۳ ماهواره از جمله یک ماهواره برای آرژانتین را به مدار زمین فرستاد. همچنین قسمت اول این موشک به طور موفقیت آمیز در محل تعیین شده، فرود آمد
مهر/ اسپیس ایکس بامداد امروز ۳ ماهواره از جمله یک ماهواره برای آرژانتین را به مدار زمین فرستاد. همچنین قسمت اول این موشک به طور موفقیت آمیز در محل تعیین شده، فرود آمد.

این ۳ ماهواره از مقر فضایی کیت کاناورال به فضا پرتاب شدند. در این عملیات از یک موشک فالکون ۹ برای ارسال ماهواره SAOCOM-۱B استفاده شد که قبلاً دوبار به فضا سفر کرده بود. حدود ۹ دقیقه پس از پرتاب موشک، قسمت اول آن با سروصدای عظیمی در منطقه فرود اسپیس ایکس (LZ-۱) در مقر کیپ کاناورال فرود آمد.

این چهارمین پرتاب قسمت اول موشک فالکون ۹ است که در این عملیات استفاده شده است. بوستر مذکور قبلاً در عملیات ارسال دو محموله فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی و ارسال ماهواره‌های اینترنتی استارلینک به مدار زمین استفاده شده بود..

ماهواره رصد زمین SAOCOM-۱B حدود ۱۴ دقیقه پس از پرتاب از موشک جدا شد. ۲ ماهواره دیگر (GNOMES-۱ و Tyvak-۰۱۷۲) یک ساعت پس از پرتاب از ماهواره جدا شدند. همچنین عملیات مذکور پانزدهمین پرتاب موشک اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۰ میلادی به حساب می‌آید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :