مقایسه ابعاد آیفون ۱۲ مینی با سایر مدل‌ها

کد مطلب 14286 1399-08-14 23:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ قبل از پیش فروش کوچکترین نسخه خانواده آیفون ۱۲، اخیرا ویدیو آیفون ۱۲ مینی -iphone 12 mini منتشر شده است که به مقایسه ابعاد این گوشی می‌پردازد.

مدتی پیش دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو روانه بازار شدند
گجت نیوز/ قبل از پیش فروش کوچکترین نسخه خانواده آیفون ۱۲، اخیرا ویدیو آیفون ۱۲ مینی -iphone 12 mini منتشر شده است که به مقایسه ابعاد این گوشی می‌پردازد.

مدتی پیش دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو روانه بازار شدند. این دو مدل از نمایشگر ۶.۱ اینچی اولد برخوردار هستند و از لحاظ ابعاد تفاوتی ندارد. پیش فروش دو مدل آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس نیز از ۱۶ آبان آغاز خواهد شد. اخیرا ویدیو آیفون ۱۲ مینی منتشر شده است که ابعاد این گوشی را با سایر مدل‌ها مقایسه می‌کند.

نخستین تجربه کار با آیفون ۱۲ مینی توسط روزنامه‌نگار فناوری رومانیایی به نام George Buhnici در یوتیوب آپلود شد. البته اکنون ویدیو مد نظر به دلایلی حذف شده است. 

بدنه آیفون ۱۲ مینی در ابعاد ۱۳۱.۵ در ۶۴.۲ در ۷.۴ میلی‌متر طراحی شده و ۱۳۵ گرم وزن دارد. نسخه‌ی مینی تنها مدل در میان خانواده آیفون ۱۲ است که امکان کار با یک دست را فراهم می‌کند. آیفون ۱۲ مینی از نمایشگر ۵.۴ Super Retina XDR OLED برخودار است که در آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو نیز وجود دارد. در این ویدیو به ابعاد خوش دست و حمل آسان این گوشی اشاره شده است. همچنین دوربین‌های آیفون ۱۲ مینی مورد بررسی قرار گرفته‌اند که عملکردی مشابه با آیفون ۱۲ استاندارد دارد. 

با توجه به ویدیو آیفون ۱۲ مینی ، این گوشی ابعاد کوتاه تر و باریک‌تری نسبت به آیفون SE 2020 دارد. تراکم پیکسلی این مدل،  ۴۷۶ PPI است که بالاترین میزان میان آیفون‌ها محسوب می‌شود. البته بریدگی بالای نمایشگر آن اندکی بزرگ‌تر از سایر مدل‌های آیفون ۱۲ طراحی شده است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :