۱۴ آیفون و آیپد قدیمی اپل آپدیت iOS 12.4.9 را دریافت کردند

کد مطلب 14874 1399-08-18 21:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ اپل آپدیت iOS 12.4
گجت نیوز/ اپل آپدیت iOS 12.4.9 را برای ۱۴ مدل آیفون و آیپد قدیمی خود منتشر کرد. این به‌روزرسانی، پچ‌های امنیتی مهمی را به همراه دارد.

صبح روز گذشته اپل نسخه نهایی آی او اس ۱۴.۲ و آیپد او اس ۱۴.۲ را منتشر کرد. اما در کنار آن‌ها شاهد انتشار آپدیت iOS 12.4.9 نیز برای ۱۴ گوشی آیفون قدیمی این کمپانی بودیم. این به‌روزرسانی برای گوشی‌های آیفون ۶، ۶ پلاس و مدل‌های قدیمی‌تر در دسترس خواهد بود. اساساً این به‌روزرسانی با هدف رفع چند باگ بزرگ منتشر شده است. به گفته‌ی اپل این به‌روزرسانی با پچ‌های امنیتی مهمی نیز همراه است که به تمام کاربران توصیه می‌شود حتماً آن را دریافت کنند. البته برخی از ویژگی‌های جدید همراه این آپدیت در تمام کشورها در دسترس نخواهد بود.

علاوه بر آیفون ۶ و ۶ پلاس، این به‌روزرسانی برای گوشی آیفون ۵ اس، آیپد ایر، آیپد مینی ۲، آیپد مینی ۳ و ششمین نسل آیپاد تاچ نیز در دسترس خواهد بود. این‌ها همگی محصولاتی هستند که دیگر iOS 13 را دریافت نمی‌کنند.

روش نصب آپدیت iOS 12.4.9
کاربران می‌توانند فریمور را دانلود کرده٬ آخرین نسخه iTunes را روی دسکتاپ خود اجرا کنند٬ همزمان دکمه‌ی Shift را نگه داشته و روی آپدیت کلیک کنند. سپس فریمور فلش خواهد شد.
کاربران می‌توانند نسخه رسمی این به‌روزرسانی را از طریق OTA دانلود کنند. با این حال کاربران نسخه‌های آزمایشی ابتدا باید فایل‌های متناظر با این نسخه را به صورت دستی پاک کرده٬ سپس گوشی خود را ریستارت کنند تا قادر به دریافت این به‌روزرسانی باشند.
اگر پیغام دریافت این به‌روزرسانی برای شما ارسال نشده است٬ می‌توانید به صفحه تنظیمات گوشی/ تبلت خود رفته، وارد بخش Software شده و از آن طریق نصب دستی آن را امتحان کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :