دانگ فنگ ایولوس؛ سدان 10 هزار دلاری چینی با تجهیزات روز

کد مطلب 2676 1399-06-13 14:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

عصر ایران/ این سدان در واقع نسخه تولید انبوه مدل مفهومی e.π  دانگ فنگ است
عصر ایران/ این سدان در واقع نسخه تولید انبوه مدل مفهومی e.π  دانگ فنگ است. در قسمت دماغه الگوی زیبایی از حرف C انگلیسی را به نمایش گذاشته است. 
دانگ فنگ در می 2019 یک سدان میان سایز را با نام فنگشن یی ژوان (ایولوس دی53) معرفی کرد که برپایه پلتفرم ماژولار CMP تولید شده است. این خودرو در 4 تریم از 10528 تا 15448 دلار قیمت گذاری می شود.

طراحی
این سدان در واقع نسخه تولید انبوه مدل مفهومی e.π  دانگ فنگ است. در قسمت دماغه الگوی زیبایی از حرف C انگلیسی را به نمایش گذاشته است. چراغ های اصلی گرافیک 3 بخشی دارند که ترکیبی از هالوژن و ال ایی دیی است. عناصر کرومی در قسمت گریل(جلوپنجره) و بامپر(سپر) نقش بسیار پررنگی دارند که بر زیبایی کار افزوده است.
در نمای جانبی نیز جزئیات بویژه شیب سقف جلب توجه می کند. ارتفاع خودرو و نوع طراحی ستون آخر به همراه شیب سقف که بدان اشاره شد چیزی فراتر از یک سدان معمولی را پیش روی مخاطب قرار می دهد تا جائیکه بتوانیم آنرا معجونی از فست بک و کراس نام بگذاریم.

در نمای عقب چراغ های اصلی یکپارچه، حروف درشت برند خودرو، خروجی های اگزوز کرومی به همراره نوار شکسته کرومی که از گوشه چراغ اصلی تا بامپر امتداد یافته؛ مجموعه منظره جالبی را شکل داده اند.

در این قسمت مخاطب مقداری، تویوتا پریوس را به خاطر می آورد.
از منظر ابعاد؛ ایولوس برابر با 4660 میلیمتر در طول، 1812 میلیمتر در عرض و 1490 میلیمتر در طول توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2680 میلیمتر است. این اعداد کاملا نشانگر رشد مناسب یک سدان در تمامی قسمت ها خواهد بود.

کابین
کنسول اصلی از طراحی دو تکه و نمایشگر عمودی تبلتی استفاده می کند. این نمایشگر 10.25 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی تراکم پیکسلی مناسبی برای نمایش باکیفیت تصاویر دارد. نشانگر 7 اینچی دیجیتال در قسمت نشانگر آمپر نیز بر فناورانه های ایولوس افزوده است.

فرمان 3 بخشی با قسمت تخت در پایین و دکمه های کنترلی کامل از دیگر ویژگی های کابین محسوب می شود.
علاوه بر برخورداری از امکانات روز؛ این محصول مجهز به سطح 2 رانندگی خودران است. در این سطح راننده باید در خودرو بمانند و لازم است که دست‌ها در تماس با فرمان اتومبیل باشند تا چرخ‌ها را کنترل کنند. اما کنترل بیشتر دیگر عملکردهای خودرو بر عهده سامانه خودران قرار می گیرد.

پیشرانه
در قسمت پیشرانه از موتور 1 لیتری 3 سیلندر توربو و همچنین موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو استفاده شده که با توجه به تریم قابلیت انتخاب دارند. نمونه اول 123 اسب بخار(با گشتاور196 نیوتن متر) و نمونه دوم 147 اسب بخار(با گشتاور 230 نیوتن متر) خروجی دارند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :