هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ در ایران

کد مطلب 18352 1399-09-07 16:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ شامل مدل‌های آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در ایران به صورت مسافری اعلام شده است.

مدتی پیش شرکت اپل گوشی های سری آیفون ۱۲ شامل چهار مدل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را معرفی و به بازار جهانی عرضه کرد
گجت نیوز/ هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ شامل مدل‌های آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در ایران به صورت مسافری اعلام شده است.

مدتی پیش شرکت اپل گوشی های سری آیفون ۱۲ شامل چهار مدل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را معرفی و به بازار جهانی عرضه کرد. پس از معرفی این سری گوشی های جدید اپل،‌ صحبت‌های زیادی درباره این مطرح شد که آیا این گوشی‌ها در ایران رجیستر می‌شوند یا خیر؟ همچنین حدس و گمان‌هایی در خصوص هزینه رجیستری و قیمت نهایی آنها در بازار کشورمان زده شد.

تابستان امسال بود که خبر ممنوعیت واردات گوشی های با قیمت بالاتر از ۳۰۰ یورو منتشر شد و واکنش‌ها و جنجال‌های زیادی را در پی داشت. با وجود این، مدتی قبل اعلام شد که واردکنندگان گوشی های بالای ۳۰۰ یورو نیز می‌توانند اقدام به واردات و رجیستری گوشی‌های خود کنند. اما این اظهارات ضد و نقیض باعث شد ابهاماتی به وجود بیاید.

حالا مدتی است که پای گوشی های سری آیفون ۱۲ به بازار کشورمان نیز باز شده و البته بیشتر این دستگاه‌ها به صورت بدون رجیستری وارد ایران شده است. این گوشی‌ها با قیمتی نجومی در ایران فروخته می‌شوند که در جدول زیر می‌توانید قیمت آنها را مشاهده کنید:

عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه درباره واردات گوشی های آیفون ۱۲ می‌گوید هنوز شرکت‌های واردکننده قانونی اقدامی برای واردات این گوشی‌ها نکرده‌اند، اما هر فردی می‌تواند به صورت مسافری از هر کشوری آنها را وارد کند. گفتنی است هر فرد می‌تواند در سال یک گوشی تلفن همراه را با نام گذرنامه خود، رجیستر کند.

حالا در جدیدترین خبرها، هزینه رجیستری سری آیفون ۱۲ در ایران اعلام شده است. لازم به ذکر است که فرایند رجیستری در حال حاضر از طریق پاسپورت مسافران و در بدو ورود به کشور و در گمرک فرودگاه‌ها انجام می‌شود. در ادامه می‌توانید جزئیات هزینه رجیستری آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در کشورمان را مشاهده کنید:این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :