بسته سیاستی «صمت» برای «خودرو»

کد مطلب 2745 1399-06-13 20:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

دنیای اقتصاد/ معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای تدوین سند سیاست‌های صنعتی کشور، برای صنایع پیشران بسته‌های سیاستی در حال تهیه است و در این راستا پیش‌نویس سند ارتقای صنعت خودرو آماده شده است. سعید زرندی در جلسه بررسی نهایی سند ارتقای صنعت خودرو که با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌و‌نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مدیران ستادی وزارت صمت و نمایندگان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و همچنین نمایندگان شرکت‌های ایران خودرو و سایپا برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد انسجام و یکپارچگی میان دستگاه‌ها و حوزه‌های متولی و مرتبط صنعت خودرو و اجماع روی یک سند به‌عنوان مقدمه‌ای برای سیاست‌گذاری ضروری است
دنیای اقتصاد/ معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای تدوین سند سیاست‌های صنعتی کشور، برای صنایع پیشران بسته‌های سیاستی در حال تهیه است و در این راستا پیش‌نویس سند ارتقای صنعت خودرو آماده شده است. سعید زرندی در جلسه بررسی نهایی سند ارتقای صنعت خودرو که با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌و‌نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مدیران ستادی وزارت صمت و نمایندگان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و همچنین نمایندگان شرکت‌های ایران خودرو و سایپا برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد انسجام و یکپارچگی میان دستگاه‌ها و حوزه‌های متولی و مرتبط صنعت خودرو و اجماع روی یک سند به‌عنوان مقدمه‌ای برای سیاست‌گذاری ضروری است.


 وی افزود: موضوعاتی مانند شفاف‌سازی و تعیین تکلیف نظام رگولاتوری در صنعت خودرو، نوآوری، اسقاط خودروهای فرسوده، ساخت داخل و داخلی‌سازی خودرو و قطعات، آینده نگاری و آینده نگری صنعت خودرو، واردات خودرو، سرمایه‌گذاری‌های جدید در صنعت خودرو و لزوم توجه به ساخت خودروهای مورد نیاز بازار هدف و مردم و همچنین ساخت خودروهای ارزان با کیفیت بالا و مورد انتظار مصرف‌کنندگان، باید اولویت اصلی در سیاست‌گذاری‌های خودروسازی باشند. به گفته وی ۲۹ نهاد حاکمیتی در تنظیم و سیاست‌گذاری به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت نقش دارند و در این بسته به ساختار مالکیت و سهامداری خودروسازان و همچنین روش‌های تامین مالی توجه شده است. معاون طرح و برنامه وزارت صمت تاکید کرد: حداکثر تا دو ماه آینده بسته تدوین شده جهت ارائه به هیات دولت نهایی می‌شود. به گفته زرندی، نظرات بخش خصوصی و فعالان این بخش نیز اخذ شده و در فرآیند تدوین سند ارتقای خودروسازی نقش موثری داشته است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :