آئودی S3 مدل 2021 در نسخه های سدان و هاچ بک رونمایی شد

کد مطلب 2794 1399-06-13 23:34
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

اسب بخار/ شرکت «آئودی» به تازگی از نسخه جدید “S3” در دو نوع سدان و هاچ بک رونمایی کرده است.
اولین بار در ماه فوریه بود که آئودی پیش نمایشی را از نسخه جدید S3 منتشر کرد
اسب بخار/ شرکت «آئودی» به تازگی از نسخه جدید “S3” در دو نوع سدان و هاچ بک رونمایی کرده است.
اولین بار در ماه فوریه بود که آئودی پیش نمایشی را از نسخه جدید S3 منتشر کرد. اکنون پس از انتشار تصاویر جاسوسی و غیررسمی فراوان، مدل جدید S3 در دو نوع سدان و هاچ بک رونمایی شده است.

 از جمله تغییرات ظاهری جدید بدنه می توان به نصب ورودی های هوای بزرگ تر و چهار خروجی اگزوز اسپرت در قسمت عقب اشاره کرد. در مجموع، با تغییرات جزئی انجام گرفته، ظاهر نسخه جدید S3 نسبت به مدل قبلی تهاجمی تر شده است.

مشخصات فنی
زیر کاپوت هر دو مدل هاچ بک و سدان آئودی S3، پیشرانه محبوب ۲ لیتری توربوشارژ با ۳۰۶ اسب بخار قدرت و گشتاور خارق العاده ۴۰۰ نیوتن متر قرار گرفته است. انتقال قدرت نیز، به سنت اکثر خودروهای آئودی، از طریق جعبه دنده ۷ سرعته S ترونیک به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.

بدین ترتیب، هر دو مدل سدان و هاچ بک آئودی S3 تنها در مدت زمان ۴٫۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسند. بیشینه سرعت نیز به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. بدین ترتیب، S3 جدید رقیب سرسختی برای هاچ بک های قدرتمند جهان، از جمله فولکس واگن گلف GTI و رنو مگان تروفی، خواهد بود.

در مقایسه با نسخه پایه ای تر A3، ارتفاع آئودی S3 به میزان ۱۵ میلی متر کاهش یافته است و در حالت استاندارد از رینگ های ۱۸ اینچی بهره می برد. رینگ های ۱۹ اینچی آلومینیومی و چراغ های LED ماتریکس نیز به صورت آپشنال قابل سفارش هستند.

خریداران نسخه های اسپرت بک و سدان S3 می توانند خودرو را با سیستم تعلیق سفارش S Sport خریداری نمایند. در این سیستم تعلیق از فناوری کنترل کمک فنرها استفاده شده که راحتی و چابکی بیش تری را به سواری خودرو می بخشد.

کابین
همانند بدنه، کابین S3 نیز نسبت به آئودی A3 به روزرسانی چشمگیری را تجربه کرده است. در کابین خودرو از صندلی های اسپرت با پوشش مخصوص حاصل از بازیافت بطری های پلاستیکی استفاده شده است.

 فرمان کف تخت و شیفتر تعویض دنده با طرح جدید نیز از دیگر ویژگی های کابین آئودی S3 هستند، اما بدون شک مهم ترین خصوصیت کابین خودرو، بهره گیری از دو نمایشگر دیجیتالی است. S3 در حالت استاندارد با دو نمایشگر ۱۰٫۲۵ و ۱۰٫۱ اینچی برای پشت آمپر و سیستم سرگرمی عرضه می شود.

 خریداران می توانند با پرداخت هزینه بیش تر، نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی سیستم کاکپیت مجازی را نیز سفارش دهند. نمایشگر خودرو با جدیدترین سیستم سرگرمی MMI آئودی هماهنگ شده و نسبت به گذشته عکس العمل سریع تری از خود نشان می دهد.

عرضه آئودی S3 در قاره اروپا از اواخر ماه جاری میلادی آغاز می شود و اولین نمونه ها در ماه اکتبر به دست مشتریان تحویل داده می شوند. در آلمان، S3 جدید در نسخه اسپرت بک با قیمت ۴۶٫۳۰۲ یورو و در نسخه سدان با قیمت ۴۷٫۱۷۹ یورو به فروش می رسد. تریم بالارده Edition One نیز با خصوصیاتی همچون رنگ زرد پایتون در نسخه هاچ بک و رنگ قرمز در نسخه سدان، با رینگ های ۱۹ اینچی، رگه های تیره و صندلی های چرمی عرضه می شود.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :