آیا فورتنایت به اپ استور برمی‌گردد؟

کد مطلب 2924 1399-06-14 23:56
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

دیجیاتو/ اپیک گیمزی که یک زمانی با Infinity Bladesهایش تا تهِ قدرت آیفون‌ها را بیرون می‌کشید و با موفقیت‌های این سه گانه، راه انحصاری شدن بازی‌ها برای iOS را گسترده‌تر کرد حالا روبه‌روی اپل قرار گرفته است.

داستان این دعوا را احتمالا شنیده‌اید، چند روز پیش دادگاه نتیجه اولیه این کش‌مکش را مشخص کرد و همانطور که انتظار می‌رفت، اپل آن بخشی که میخواست را برنده شد
دیجیاتو/ اپیک گیمزی که یک زمانی با Infinity Bladesهایش تا تهِ قدرت آیفون‌ها را بیرون می‌کشید و با موفقیت‌های این سه گانه، راه انحصاری شدن بازی‌ها برای iOS را گسترده‌تر کرد حالا روبه‌روی اپل قرار گرفته است.

داستان این دعوا را احتمالا شنیده‌اید، چند روز پیش دادگاه نتیجه اولیه این کش‌مکش را مشخص کرد و همانطور که انتظار می‌رفت، اپل آن بخشی که میخواست را برنده شد. در نتیجه دادگاه مشخص شده که حذفِ فورتنایت از اپ استور تقصیر خود اپیک گیمز بوده و اپل حق داشته است.

اما در رابطه با پایانِ پشتیبانی آی‌دیوایس‌ها از آنریل انجین، اپل نمی‌تواند چنین رویکردی را پیش بگیرد و با این حساب سازندگان موبایل همچنان می‌توانند از این موتور برای ساخت بازی‌هایشان استفاده کنند.

این پرونده هنوز ادامه دارد اما آنطور که تحقیقات Gamesindustry نشان می‌دهد بعید به نظر می‌رسد تیم سویینی و تیمش بتوانند قضیه مونوپولی بودن اپل را ثابت کنند.

ظاهرا در این قضیه چیزی که برای دادگاه اهمیت دارد، سهم اپل از بازار اسمارت فون‌ها است و معمولا اگر در بازار کلی سهم یک کمپانی بالای ۵۰ درصد باشد دادگاه آن شرکت را به سو استفاده از موقعیتش محکوم می‌کند.

اپل با آی‌دیوایس‌ها نزدیک به ۵۰ درصد از بازار تلفن‌های هوشمند آمریکا را به خودش اختصاص داده ولی در جهان این رقم به ۴۰ درصد هم نمی‌رسد. به همین خاطر دادگاه ادعای اولیه اپیک گیمز مبنی بر اینکه اپل یک مونوپولی راه انداخته را رد کرد.

حالا سوال اینجاست با این قضایا فورتنایت به اپ استور برمی‌گردد؟ دو نکته وجود دارد. یکی اینکه اپیک گیمز قبلا هم از زیاده خواهی گوگل انتقاد کرده بود و در یک حرکت ساختارشکنانه فورتنایت را به گوگل پلی نیاورد و در لانچر اختصاصی خودش نسخه اندروید را به انتشار رساند.

اما در نهایت کوتاه آمد و بازی روی فروشگاه گوگل منتشر شد. با توجه به اینکه اپل در بیانیه‌اش گفته اپیک گیمز هر وقت کوتاه بیاید، فورتنایت را به اپ استور برمی‌گرداند،پ شاید دوباره شاهد عقب نشینی تیم سویینی باشیم.

از طرفی فورتنایت الان دارد یکی از بهترین فصل‌هایش از لحاظِ آیتم‌هایِ خریدنی را سپری می‌کند و باید دید اپیک گیمز می‌تواند از خیرِ کاربران iOS که معمولا خوب خرج می‌کنند، بگذرد یا نه.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :