همبرگرهای ابدی مک دونالد؛ از شایعه تا واقعیت

کد مطلب 2933 1399-06-15 00:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

دیجیاتو/ مک دونالد یکی از محبوب ترین فست فودهای زنجیره ای دنیاست که به خاطر نوع خاص برگرها و سرعت عمل بالایش در آماده سازی سفارشات به شهرت رسیده است. اما احتمالا این شایعه را شنیده اید که همبرگرهای مک دونالد [به خاطر استفاده از حجم بالای مواد نگهدارنده] فاسد نمی شوند و حتی فردی مدعی شده یکی از برگرهای این شرکت را برای مدت یک دهه کنار گذاشته و ساندویچ بعد از این همه سال همچنان شکل و فرم خود را حفظ کرده است
دیجیاتو/ مک دونالد یکی از محبوب ترین فست فودهای زنجیره ای دنیاست که به خاطر نوع خاص برگرها و سرعت عمل بالایش در آماده سازی سفارشات به شهرت رسیده است. اما احتمالا این شایعه را شنیده اید که همبرگرهای مک دونالد [به خاطر استفاده از حجم بالای مواد نگهدارنده] فاسد نمی شوند و حتی فردی مدعی شده یکی از برگرهای این شرکت را برای مدت یک دهه کنار گذاشته و ساندویچ بعد از این همه سال همچنان شکل و فرم خود را حفظ کرده است.


حال به نظر می رسد که این گفته ها چندان به مذاق مدیران این فست فود مشهور خوش نیامده و آنها را بر آن داشته که تا هرچه سریع تر جلوی این شایعه را که مرتبا در حال پخش شدن است بگیرد.
در همین رابطه مک دونالد این هفته بیانیه ای را با این عنوان منتشر کرد:
پاسخ به باور غلط در مورد تجزیه ناپذیر بودن ساندویچ های مک دونالد!
این نامه کوتاه در جواب به ویدیویی است که چندی پیش یکی از کاربران تیک تاک منتشر کرد و در آن مدعی شد یک کمبو همبرگر و سیب زمینی سرخ شده مک دونالد را از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون نگه داشته است و این غذاها تاکنون سالم باقی مانده اند.
ویدیویی که توسطaly.sherb@ منتشر شد تاکنون بالغ بر نیم میلیون بار لایک شده و همین باعث شد که توجه مدیران مک دونالد به آن جلب گردد.
در ادامه بیانیه مک دونالد چنین آمده است:
برگرهای ما درست مانند دیگر غذاها در محیط های طبیعی تجزیه می شوند.
در ادامه این نامه از شرایط خاصی سخن به میان آمده که برای خراب شدن و فساد غذاها نیاز است و از آن جمله به وجود رطوبت کافی اشاره شده است.

در پایان بیانیه خبری مک دونالد چنین می خوانیم:
از نزدیک نگاه کنید. برگرهایی که در تصویر می بنید احتمالا خشک شده اند و آب آنها گرفته شده و به هیچ وجه شبیه روز اول خریده شدنشان نیستند. ما ابدا از مواد نگهدارنده یا ناخالصی در گوشت برگرهایمان استفاده نمی کنیم.
حالا گرچه افسانه برگرهای ابدی مک دونالد کمی مخدوش شده اما هنوز هم نگرانی کارشناسان تغذیه در مورد ارزش غذایی فست فود و پیامدهای استفاده از این غذاها به قوت خود باقی است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :