ماجرای ظاهر شدن مونولیت های ناشناخته در سراسر دنیا ادامه دارد

کد مطلب 20388 1399-09-19 22:40
زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه

گجت نیوز/اولین مونولیت (monolith) یا همان ستون فلزی مرموزی که خبرساز شد، در بیابان‌های ایالت یوتا آمریکا پیدا شده بود و تا به امروز، ماجرای ظاهر و ناپدید شدن این سازه‌های مرموز همچنان ادامه دارد.

در ۱۸ نوامبر گذشته بود که یک مونولیت (monolith) یا همان ستون فلزی مرموز و ناشناخته در ایالت یوتای آمریکا، به صورت تصادفی پیدا شد
گجت نیوز/اولین مونولیت (monolith) یا همان ستون فلزی مرموزی که خبرساز شد، در بیابان‌های ایالت یوتا آمریکا پیدا شده بود و تا به امروز، ماجرای ظاهر و ناپدید شدن این سازه‌های مرموز همچنان ادامه دارد.

در ۱۸ نوامبر گذشته بود که یک مونولیت (monolith) یا همان ستون فلزی مرموز و ناشناخته در ایالت یوتای آمریکا، به صورت تصادفی پیدا شد. چند روز پس از این اتفاق و جنجال‌های همراه با آن، خبر رسید که ستون مورد نظر ناپدید شده است. البته ماجرا به اینجا ختم نشد و از آن روز تا حالا، هر چند وقت یک بار ستونی در گوشه‌ای از دنیا ظاهر شده و پس از چند روز به صورت ناگهانی غیب می‌شود. در بررسی تازه‌ترین اخبار در این رابطه با گجت نیوز همراه باشید.

تا زمان نگارش این مقاله، تازه‌ترین مورد از سریال پیدایش مونولیت‌های مرموز، به ال پاسو در ایالت تگزاس آمریکا مربوط می‌شود و خبرگزاری‌های محلی ویدیویی را از این ستون براق و بلند منتشر کرده‌اند که نشان دهنده حیرت و هیجان مردم اطراف از دیدن سازه مورد نظر است. این ماجرا به سه شنبه گذشته بر می‌گردد و برخلاف موارد قبلی که ستون در مکان‌های پرت و دور افتاده کشف می‌شد، این مرتبه شیء مرموز مورد نظر در نزدیکی یک پیتزا فروشی قرار داده شده است.

از طرف دیگر، در موارد قبلی مونولیت برای چند روز در محل مورد نظر باقی می‌ماند، اما خبر رسیده که تنها چند ساعت پس از کشف ستون، گروهی از ساکنان منطقه شیء را در وانتی قرار داده‌اند و ویدیو سرقت این ستون هم در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

سرقت مونولیت ال پاسو
برای اینکه راحت‌تر در جریان ماجراهای مربوط به این موضوع قرار بگیرید، در ادامه اتفاقات مرتبط با ظاهر و ناپدید شدن این ستون‌های مرموز و ناشناخته را از اولین ستون کشف شده در یوتا آمریکا تا به امروز بررسی می‌کنیم:

۱۸ نوامبر ۲۰۲۰: اولین ستون فلزی ناشناخته (عکس بالا)، در جنوب شرقی بیابان‌های ایالت یوتای آمریکا و توسط گروهی از دانشمندان که سوار بر یک هلیکوپتر مشغول سرشماری گوسفندان منطقه بودند، پیدا شد.


۲۳ نوامبر ۲۰۲۰: مقامات ایالتی یوتا به صورت رسمی تایید کردند که یک شیء ناشناخته که سازنده آن مشخص نیست، در این ایالت کشف شده و خبر پیدا شدن مونولیت مورد نظر در این تاریخ جنجالی شد. اگر شما هم فیلم «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» را دیده باشید، می‌دانید که در صحنه اول فیلم یک ستون فلزی مشابه آنچه در یوتا کشف شد، در بیابانی قرار گرفته و چندین میمون آن را کشف می‌کنند. در ادامه فیلم، پس از پیدایش ستون یکی از میمون‌ها سریعا استفاده از ابزار مختلف را یاد می‌گیرد و تکامل پستانداران و رسیدن آن‌ها به بشر امروزی از آنجا شروع می‌شود.

از زمان اعلام خبر مورد نظر جنجال‌های زیادی به پا شده و نظریه‌های مختلفی از ارتباط این ستون فلزی به موجودات فضایی و پدیده‌های ماورا الطبیعه دست به دست می‌شوند.

البته از ۲۳ نوامبر تاکنون برخی هنرمندان هم مسئولیت ساخت این ستون را بر عهده گرفتند و صحبت‌های ضد و نقیضی از سراسر جهان، در مورد سازنده، کسانی که ستون را در محل مورد نظر کاشته‌اند و کسانی که آن را از آنجا بردند، مطرح شده است. با این وجود اعتماد به این صحبت‌ها آن‌قدرها هم ساده نیست.

مونولیت در رومانی
۲۷ نوامبر ۲۰۲۰: مونولیت یوتا بدون هیچ اعلام قبلی یا اطلاعاتی از طرف مقامات محلی و علاقه‌مندان، ناپدید شد!

۲۸ نوامبر ۲۰۲۰: آندری کارابلیا (Andrei Carabelea)، شهردار شهری به اسم پیاترا نیامت (Piatra Neamt) در کشور رومانی رسما تایید کرد که یک ستون فلزی مشابه ستون یوتا در این شهر پیدا شده است. بر اساس تصاویر و ویدیوهایی که از این شیء مرموز منتشر شد، ستون مورد نظر شباهت‌هایی با ستون یوتا داشت و با اینکه ظاهر آن کمی زمخت و غیر هنرمندانه بود، جنجال‌های همراه با این اتفاق تا حدی با ماجرای یوتا برابری می‌کرد.

کارابلیا اعلام کرد که ستون مورد نظر در نزدیکی مکانی تاریخی پیدا شده و قرار دادن چنین شیئی بدون اجازه از مقامات محلی جرم محسوب می‌شود.

۱ دسامبر ۲۰۲۰: چند روز پس از اعلام خبر ناپدید شدن مونولیت یوتا، عکاسی به نام راس برناردز (Ross Bernards) اعلام کرد که یک روز وقتی مشغول عکس‌برداری از این شیء مرموز بود، چهار مرد ناشناس به محل آمدند و ستون را با خود بردند. یکی از دوستان برناردز به نام مایک نیولندز (Mike Newlands) هم شاهد این ماجرا بود و پس از مدتی، نیولندز با یکی از چهار مرد ناشناس در مورد دلیل کارشان صحبت کرد؛ این شخص گفت که او و دوستانش به دلایل مختلف ستون را از آن محل بردند که یکی از آن‌ها، احترام گذاشتن به زمین بود.

در همین روز دو نفر از ساکنان شهر نزدیک محل قرارگیری ستون یوتا، در یک ویدیو یوتیوبی اعلام کردند که جزو گروه چهار نفره‌ای بودند که ستون را از آن محل برداشت.

به علاوه این ماجراها، در ۱ دسامبر مقامات رومانیایی اعلام کردند که ستون آن‌ها هم به طرز عجیبی ناپدید شده است.

تلاش برای جلب‌توجه
۲ دسامبر ۲۰۲۰: ستون فلزی سوم (تصویر زیر) در شهری به نام آتاسکادرو (Atascadero) در جنوب ایالت کالیفرنیا آمریکا، توسط چند نفر در مسیر پیاده‌روی پیدا شد.


۳ دسامبر ۲۰۲۰: همانند مونولیت‌های قبلی، ستون آتاسکادرو هم به شکل مشکوکی ناپدید شد و به غیر از رد مثلثی زیر ستون، چیزی از آن باقی نماند. خبرگزاری محلی این شهر اعلام کرده که ستون مورد نظر همانند موارد مشابه در رومانی و یوتا، حدودا ۳ متر طول داشته، به شکل مثلثی بوده، وزن آن تقریبا ۱۰۰ کیلوگرم بوده و در صبح روز ۳ دسامبر ناپدید شده است.

۶ دسامبر ۲۰۲۰: در این روز، بیرون یک شکلات فروشی در شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا آمریکا، سازه‌ای فلزی و مثلثی شکل همانند سه مونولیت قبلی پیدا شد، اما برخلاف ستون‌های دیگر، این سازنده این شیء مشخص بود؛ صاحب شکلات فروشی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که برای جلب‌توجه مردم منطقه به منظور حمایت از کسب و کارهای کوچک محلی این ستون را ساخته و خارج از مغازه‌اش قرار داده است.

البته این تنها ستونی نبود که توسط افراد ناشناخته و با اهداف تبلیغاتی یا جلب‌توجه ساخته شده بود و خبر رسیدن که بریتانیایی‌ها و سایر مردم ایالت‌های مختلف آمریکا هم در اقداماتی مشابه، مونولیت‌هایی را ساخته‌اند که مشابه ستون یوتا است.

مونولیت انگلستان و کشورهای دیگر
۷ دسامبر ۲۰۲۰: چندین خبرگزاری اعلام کردند که ستون فلزی دیگری در جنگل ملی لس پادرس (Los Padres National Forest) ایالت کالیفرنیا پیدا شده است. در این روز خبرگزاری‌های بریتانیا اعلام کردند که سازه مشابهی در ساحل جنوبی انگلستان کشف شده که همانند موارد قبلی اطلاعی از سازنده آن در دست نیست.

۸ دسامبر ۲۰۲۰: در این روز مونولیت ال پاسو تگزاس کشف شد و کمی پس از انتشار ویدیوهایی از سازه که توسط ساکنان منطقه و خبرگزاری ثبت شده بود، خبر رسید که تنها چند ساعت پس از کشف ستون، اثری از آن باقی نمانده است. همان‌طور که در ویدیو بالا دیدیم، برخلاف موارد قبلی تصاویری از سارقان ستون ال پاسو به ثبت رسیده و ناپدید شدن این شیء چندان هم عجیب و غریب نیست.

با این تفاسیر، علاوه بر مهم‌ترین ستون‌های فلزی مرموزی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، مونولیت‌های دیگری در ایالت نوادای آمریکا، روستای اودهورن (Oudehorne) هلند و همچنین منطقه‌ای در کشور کلمبیا کشف شده‌اند. به نظر می‌رسد که سریال پیدایش مونولیت‌های مرموز و ناپدید شدن آن‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و به احتمال قوی در روزهای آینده شاهد پدیدار شدن ستون‌های فلزی مرموزتری در سراسر دنیا خواهیم بود.

از طرف دیگر ادعاهای مختلفی در مورد ساخت و سرقت این اشیا مرموز مطرح می‌شوند و در حالی که هر روز یک هنرمند، ورزشکار و یا یکی از طرفداران تئوری‌های توطئه به شکلی خود را به این ستون‌ها ارتباط می‌دهند، نمی‌توان با اطمینان گفت که سازنده هرکدام از مونولیت‌ها چه کسانی بوده‌اند و هدف اصلی آن‌ها از این کار چه بوده است.

منبع :usatodayاین مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :