تا اواسط پاییز خبری از آیفون ۱۲ نیست

کد مطلب 2968 1399-06-15 12:35
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ترنجی/ به گزارش رویترز ، شرکت نیمه هادی Broadcom بار دیگر اعلام کرده است که عرضه آیفون ۱۲ دیرتر از حد معمول خواهد بود. اپل قبلا تأیید کرده بود که آیفون های ۲۰۲۰ به چرخه معمول راه اندازی اواسط سپتامبر پایبند نخواهند بود
ترنجی/ به گزارش رویترز ، شرکت نیمه هادی Broadcom بار دیگر اعلام کرده است که عرضه آیفون ۱۲ دیرتر از حد معمول خواهد بود. اپل قبلا تأیید کرده بود که آیفون های ۲۰۲۰ به چرخه معمول راه اندازی اواسط سپتامبر پایبند نخواهند بود. با یک گزارش جدید همچنین می بینیم که آیفون ۱۲ اپل شاید تا اواسط پاییز ۹۹ به بازار نرسد. همچنین پیش از این خوانده بودیم که آیفون ۱۲ شاید در دو مرحله ارایه شود، چیزی شبیه به ارایه آیفون X و آیفون ۸.

شرکت Broadcom روز پنجشنبه گفت که افزایش فروش سالانه تراشه ها امسال به تأخیر می افتد، که نشان می دهد آیفون ۱۲ همانطور که قبلا شایعه شده بود، در ماه اکتبر (حوالی مهر) معرفی خواهد شد. این شرکت تراشه هایی را تولید می کند که سیگنال های رادیویی را فیلتر کرده و اتصالات WiFi را برای آیفون فراهم می کند. طبق برآوردها، اپل یک چهارم درآمد این شرکت را تشکیل می دهد.

این گزارش می گوید که افزایش فروش تراشه برای آیفون ۱۲ در سه ماهه چهارم سال جاری انجام می شود، که مطابق با شایعاتی است که ادعا می کند مدل های پر سر و صدا آیفون ۱۲ قبل از ماه نوامبر وارد بازار نمی شوند، این یعنی جایی اواسط پاییز ۹۹.

در ماه ژوئن، مدیر اجرایی Broadcom ، هاک تان در مورد “تاخیر عمده چرخه محصول” در یک شرکت بزرگ تلفن های هوشمند آمریکای شمالی صحبت کرد، که او معمولاً به اپل اشاره می کند. درآمد چارک دوم کوالکام نیز نشانه دیگری از کند شدن آیفون ۱۲ است

بر اساس گزارش اخیر TrendForce شرکت Broadcom از Qualcomm به عنوان اولین شرکت طراحی IC در چارک دوم سال ۲۰۲۰ پیشی گرفت. ظاهرا رشد کوالکام نیز تحت تأثیر تصمیم اپل مبنی بر عدم پایبندی به بازه زمانی معمول راه اندازی خود تحت تأثیر قرار گرفت.

فروشندگان گوشی های هوشمند ماه ها قبل از عرضه محصول و انتشار سه ماهه سوم اپل، اجزای سازنده را سفارش داده اند و از نظر تاریخی به درآمد سه ماهه دوم کوالکام کمک کرده اند. اکثر تحلیلگران بر این باورند که راه اندازی اولین آیفون های مجهز به 5G به دلیل محدودیت های سفر مربوط به ویروس کرونا که کار در تلفن ها را مختل کرده است، به تأخیر افتاده است.

پیش از این انتظار می رفت که آیفون ۱۲ یک فروش قابل توجه به دلیل سیکل طولانی تحول آیفن ها ارایه کند اما این احتمال کمرنگ است و تا حدودی می تواند علت این امر تاخیر در رونمایی باشد. گزارش اخیر همچنین حاکی از آن است که آیفون های جدید قیمت کمتری نسبت به آیفون 11 سال گذشته نخواهند داشت.

نظر شما چیست؟ منتظر آیفون ۱۲ هستید؟این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :