مونولیت در جاجرود ؛ ستون فلزی مرموز این بار در ایران

کد مطلب 21092 1399-09-24 18:28
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

گجت نیوز/ماجرای کشف ستون‌های فلزی مرموز در سراسر دنیا این بار به کشف یک مونولیت در جاجرود ایران رسیده است. در بررسی این خبر عجیب با گجت نیوز همراه باشید
گجت نیوز/ماجرای کشف ستون‌های فلزی مرموز در سراسر دنیا این بار به کشف یک مونولیت در جاجرود ایران رسیده است. در بررسی این خبر عجیب با گجت نیوز همراه باشید.

کشف یک مونولیت در جاجرود خبرساز شد. از چند هفته پیش تاکنون ستون‌های فلزی براق و مرموزی در سراسر دنیا کشف شده‌اند که برخی آن‌ها را به موجودات فضایی ارتباط داده‌اند. در همین رابطه، خبر رسیده که تازه‌ترین ستون فلزی مرتبط با این ماجرا، در کشور ما پیدا شده است.

در ۱۸ نوامبر گذشته بود که دانشمندان ایالت یوتا در آمریکا، یک سازه ستونی شکل و براق را در یکی از بیابان‌های جنوب شرقی این ایالت پیدا کردند. این محققان سوار بر یک هلیکوپتر مشغول سرشماری گوسفندان وحشی منطقه بودند که مونولیت مورد نظر توجه آن‌ها را جلب کرد و انتشار خبر این کشف از همان روز تا حالا، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

کشف مونولیت در جاجرود ایران
در ادامه این ماجرا می‌بینیم که پای یونولیت‌ها به ایران هم باز شده است؛ بر اساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده، جدیدترین مونولیت از سریال کشف ستون‌های فلزی ناشناخته در نقاط مختلف جهان، به منطقه نیکنام‌ده در جاجرود ایران مربوط می‌شود و گفته شده که سازه براق مورد نظر بر لبه یک دره قرار داده شده است.


طبق صحبت‌های افرادی که از مونولیت جاجرود دیدن کرده‌اند، این سازه (تصویر بالا) از یک سمت به طرف کوه‌ها قرار گرفته و از سمت دیگر رو به یک دره قرار دارد؛ ارتفاع این ستون همانند موارد کشف شده در سایر مناطق جهان، حدودا ۳ متر بوده و جنس ستون هم از فلز براق است.


با وجود اینکه پس از انتشار خبر کشف مونولیت در جاجرود ایران صحبت خاصی از طرف مقامات محلی مطرح نشده، شاهدان گفته‌اند که روی بدنه ستون دو حرف S و N برای نشان دادن شمال و جنوب جغرافیایی قرار گرفته است.


ناپدید شدن مونولیت‌ها
اگر مطالب قبلی ما در مورد ظاهر و ناپدید شدن این ستون‌های فلزی عجیب و ناشناخته را در گجت نیوز دنبال کرده باشید، می‌دانید که چند روز پس از پیدا شدن ستون یوتا، این سازه بدون هیچ نشانه‌ای ناپدید شد. مونولیت دیگری هم که پس از ستون یوتا، در کشور رمانی کشف شده بود و به عنوان دومین مونولیت شناخته می‌شود، بعد از چند روز درست همانند ستون یوتا، دزدیده شد.

ماجرای کشف ناگهانی این مونولیت‌ها و ناپدید شدن آن‌ها الگویی بوده که در مورد تمامی ستون‌های قبلی رخ داده و به همین خاطر، انتظار می‌رود که پس از پخش خبر کشف مونولیت در جاجرود شاهد ناپدید شدن این سازه باشیم. از طرف دیگر بحث دخالت افراد مختلف در ساخت و بنا کردن این نوع سازه‌ها هم مطرح می‌شود و به همین دلیل باید از خود بپرسیم که آیا ستون فلزی مرموز جاجرود با سایر ستون‌های کشف شده در یوتا، رومانی، انگلستان، هلند و دیگر کشورهای جهان، ارتباط دارد یا خیر؟

در حالی که عده‌ای سریال مونولیت‌ها را به موجودات فضایی و اتفاقات ماوراءالطبیعه ربط می‌دهند، بسیاری هم معتقدند که گروهی از هنرمندان ناشناس چنین اجسام فلزی را ساخته و برای جلب‌توجه در نقاط مختلف و دور افتاده از کشورهای گوناگون قرار می‌دهند.

با تمام این‌ها به نظر می‌رسد که هنوز به برطرف شدن ابهامات این پدیده نزدیک نشده‌ایم و همچنان کسی نمی‌داند که این مونولیت‌ها توسط چه کسی ساخته شده‌اند، چه کسی آن‌ها را در محل نمایش قرار می‌دهد و چه افرادی هم این اجسام را به سرقت می‌برند.

منبع :گجت نیوزاین مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :