کرونا به قلب کودکان مبتلا آسیب می‌زند

کد مطلب 3032 1399-06-15 17:28
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

فارس/ محققان هشدار می دهند اگر ابتلا به کرونا به قلب کودکان آسیب بزند، آنها باید تا پایان عمر تحت مراقبت های ویژه باشند تا بتوانند زنده بمانند.

بر همین اساس کرونا ممکن است موجب ابتلای کودکان به سندرم التهابی چندسیستمی یا MIS-C شود که از جمله نشانه های آن می توان به رنگ پریدگی، آبی شدن لب‌ها، بروز حمله یا تشنج، خواب‌آلودگی و گیجی شدید، اسهال، استفراغ، گلودرد و غیره اشاره کرد
فارس/ محققان هشدار می دهند اگر ابتلا به کرونا به قلب کودکان آسیب بزند، آنها باید تا پایان عمر تحت مراقبت های ویژه باشند تا بتوانند زنده بمانند.

بر همین اساس کرونا ممکن است موجب ابتلای کودکان به سندرم التهابی چندسیستمی یا MIS-C شود که از جمله نشانه های آن می توان به رنگ پریدگی، آبی شدن لب‌ها، بروز حمله یا تشنج، خواب‌آلودگی و گیجی شدید، اسهال، استفراغ، گلودرد و غیره اشاره کرد.

پزشکانی که بیمارانی با این علائم را درمان کرده‌اند می‌گویند که کودکان مبتلا به این سندرم گاهی اوقات علائمی شبیه بیماری نادر کاوازاکی را از خود بروز می‌دهند که باعث تورم رگ‌های خونی در بدن می‌شود و درد شدیدی را ایجاد می‌کند. این موضوع حتی می‌تواند باعث آسیب به قلب شود. تا به حال صدها کودک در چین، اسپانیا، کره جنوبی، ایتالیا و آمریکا به دنبال ابتلا به کرونا با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اند. تعدادی از انها نیز جان خود را از دست دادند.

بررسی ها نشان می دهد ابتلا به کرونا باعث می شود سیستم ایمنی کودکان دیرتر از حد معمول به این سندروم واکنش نشان دهد و همین مساله جان آنها را تهدید خواهد کرد. آسیب های ناشی از این سندروم ممکن است علاوه بر قلب مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث معلولیت و بیماری های تنفسی آنها نیز بشود.

بررسی که بر روی ۶۶۲ کودک مبتلا شده به کرونا در سراسر جهان صورت گرفته نشان می دهد ۷۱ درصد از کودکان مبتلا شده در نهایت در آی سی یو بستری شدند و ۶۰ درصد از آنها دچار شوک و شرایط وخیم شدند. همچنین تمامی این کودکان تب کرده و اکثرشان استفراغ و اسهال را تجربه کردند. ۲۲ درصد از کودکان یادشده به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز پیدا کردند و در نهایت ۱۱ درصدشان فوت کردند. بنابراین ضروری است والدین تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلای کودکانشان به کرونا بیندیشند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

هر آنچه از رویداد ۲۵ شهریور اپل انتظار داریم؛ از آیفون ۱۲ تا اپل واچ سری ۶

ارشاد مخالف نظارت صداوسیما؛ ساترا دلایل قانونی بودن نظارتش بر VODها را اعلام کرد

صدای ستون‌های آفرینش در قلب سحابی عقاب را با هم گوش دهیم