هزینه آمریکا برای خارج کردن تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه مخابراتی

کد مطلب 3057 1399-06-15 20:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

فارنت/ براساس گزارش جدیدی که کمیسیون ارتباطات فدرال منتشر کرده است، خارج کردن تجهیزات هوآوی و ZTE برای اپراتورهای کوچک آمریکایی چیزی در حدود 1.8 میلیارد دلار هزینه در پی خواهد داشت
فارنت/ براساس گزارش جدیدی که کمیسیون ارتباطات فدرال منتشر کرده است، خارج کردن تجهیزات هوآوی و ZTE برای اپراتورهای کوچک آمریکایی چیزی در حدود 1.8 میلیارد دلار هزینه در پی خواهد داشت. در این گزارش برآورد شده که مبلغ 1.6 میلیارد دلار از این هزینه توسط FCC بازپرداخت می‌شود، اما کنگره هنوز بودجه لازم برای آن اختصاص نداده است.

در چند سال اخیر نگرانی‌های زیادی در رابطه با استفاده از تجهیزات هوآوی و ZTE در شبکه‌های مخابراتی ایالات متحده در زمینه امنیت ملی مطرح شده است. با این حال، اپراتورهای کوچک همچنان با هزینه جایگزینی این تجهیزات درگیر هستند. به عنوان مثال، Eastern Oregon Telecom گفته است که جایگزینی تجهیزات هوآوی که ارزش 500 هزار دلار دارند، برای آنها هزینه 1.5 میلیون دلاری در پی خواهد داشت و این هزینه‌های برای شرکت‌های کوچک بسیار بالا است. گزارش امروز FCC هم تأیید می‌کند که این درد مشترک همه اپراتورهای کوچک آمریکایی است.

عدم تأمین بودجه خارج کردن تجهیزات هوآوی و ZTE و جایگزینی آنها

در گزارش برآورد هزینه FCC به طور خاص تنها به اپراتورهایی اشاره شده که از صندوق‌های حمایتی آنها یارانه دریافت می‌کنند و شامل تمام اپراتورهایی که در آمریکا از تجهیزات هوآوی یا ZTE استفاده می‌کنند، نمی‌شود. همچنین ممکن است شرکت‌های واجد شرایطی باشند که هنوز گزارش خود را ارائه نکرده باشند. در نتیجه هزینه کلی جایگزینی تجهیزات چینی در این سرویس دهندگان احتمالا بیشتر از 1.8 میلیارد دلاری خواهد بود که در گزارش قید شده است.

در ماه ژوئن، FCC به صورت رسمی هوآوی و ZTE را به عنوان خطری علیه امنیت ملی معرفی کرد و شرکت‌های مخابراتی را از استفاده از تجهیزات آنها منع کرد. با این حال، شرکت‌های کوچکتر همچنین از این تجهیزات بهره می‌برند، چرا که بدون کمک و حمایت توانایی جایگزینی قطعات را ندارند.

کنگره هنوز مبلغی برای هزینه‌های جایگزینی تخصیص نداده، با این حال بازپرداخت هزینه‌های را به عنوان بخشی از قانون شبکه‌های ارتباطی ایمن تصویب کرده است. آجیت پای، رئیس FCC در بیانیه‌ای از کنگره درخواست کرده تا اقدامات لازم برای تخصیص اعتبار برای این عملیات انجام شود. او گفته است:

“با شناسایی وجود تجهیزات ناامن در شبکه‌های ما، اکنون می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که این شبکه‌ها، به خصوص شبکه‌های کوچک و روستایی از زیرساخت‌های شرکت‌های مطمئن استفاده کنند. من یک بار دیگر قویاً از کنگره فراهم کردن بودجه لازم برای جایگزینی هر گونه تجهیزات و سرویس‌خای خدماتی که به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی شناخته شده‌اند را درخواست می‌کنم.”این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :