بازی‌بازان از سیستم جدید پرتاب توپ بازی NBA 2K21 ناراضی هستند

کد مطلب 3227 1399-06-16 18:22
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

گیم فا/ تنها چند روز از انتشار بازی NBA 2K21 گذشته است و حالا اعتراض برخی از باز‌ی‌بازان به سیستم جدید پرتاب توپ به گوش می‌رسد. یکی از معروف‌ترین معترضان، دیمین لیلارد (Damian Lillard) ستاره‌ی روی جلد بازی است
گیم فا/ تنها چند روز از انتشار بازی NBA 2K21 گذشته است و حالا اعتراض برخی از باز‌ی‌بازان به سیستم جدید پرتاب توپ به گوش می‌رسد. یکی از معروف‌ترین معترضان، دیمین لیلارد (Damian Lillard) ستاره‌ی روی جلد بازی است. 

امسال بیشتر از سال‌های قبل شاهد نارضایتی بازی‌بازان از شبیه‌سازهای ورزشی هستیم‌. شاید بدترین نمونه، بازی Madden NFL 21 باشد که خشمگینی بازی‌بازان باعث کسب نمره‌ی بسیار ضعیف در متاکریتیک (Metacrtic) شد. در کنار این بازی، نسخه‌های جدید FIFA و NHL هم به خاطر عدم پشتیبانی از کراس‌پلی و انتقال به کنسول‌های نسل بعد، هواداران خود را ناراضی کرده‌اند. حالا امسال شرکت ۲K هم در کنار EA مورد انتقاد قرار گرفته است.

بازی NBA 2K20 هم سال پیش با ایراداتی مواجه بود. ولی اکثر این مشکلات به‌خاطر تبلیغات بیش از حد و Microtransaction است. در بازی‌ جدید اما مشکل طرفداران با یکی از مکانیک‌های اصلی بازی است؛ یعنی پرتاب توپ‌. در بازی قبلی، بازی‌بازان شوت کردن را خیلی راحت می‌دیدند؛ به همین علت توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند در بازی جدید نوار شوت و مکانیک جدیدی برای کنترل آن ایجاد کنند. به این ترتیب، مهارت بیشتری برای پرتاب توپ لازم است.

روی کاغذ این ایده بد به نظر نمی‌رسد؛ اما در عمل به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان کمی در سیستم جدید سخت‌گیری کرده‌اند. از زمان انتشار بازی تا حالا، بازی‌بازان زیادی از سخت بودن ماهر شدن در این سیستم گفته‌اند. یکی از این افراد که اتفاقا ستاره‌ی روی جلد بازی هم هست، دیمین لیلارد است. لیلارد در حساب توییتر خود اعلام کرده که هنوز نتوانسته یک پرتاب آزاد (Free Throw) موفق داشته باشد:

فقط من با این نوار شوت مشکل دارم؟ هنوز نتوانستم یک پرتاب آزاد موفق داشته باشم.
این اقدام واکنش‌های زیادی دربر داشت و بازی‌بازان دیگر هم از مشکل خود با سیستم جدید گفتند و از انتقاد ستاره‌ی جلد خود بازی طرفداری کردند. در کنار این موارد، فرصت انتقاد از بخش‌های دیگر هم فراهم شد. در کنار مشکلات سیستم شوت، NBA 2K21 انتقاداتی هم به خاطر طراحی اندرو ویگینز (Andrew Wiggins) بازیکن تیم Golden State Warriors به بازی وارد شد. البته این‌ها تنها موارد انتقاد نبودند، بازی‌بازان به افزایش ۱۰ دلاری قیمت بازی برای کنسو‌ل‌های نسل بعد هم اعتراض کردند.

در کنار این انتقادات، افرادی هم هستند که از مکانیک جدید پشتیبانی می‌کنند و به خاطر مهارت محور بودن آن از آن دفاع می‌کنند. به گفته‌ی این افراد، معترضان باید زمان بیشتری برای یاد گرفتن سیستم جدید اختصاص دهند تا کاملا راه بیفتند.

به نظر می‌رسد ۲K انتقادات را شنیده است و به‌زودی راه‌حلی برای آن ارائه خواهد کرد‌. بازی NBA 2K21 در حال حاضر برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و سوییچ و همچنین پلتفرم استدیا در دسترس قرار دارد. نسخه‌ی نسل بعد آن هم در هنگام عرضه‌ی کنسول‌های جدید، منتشر خواهد شد‌.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :