درمان ناباروری با استفاده از جنین‌های فریزشده‌ی زوجین

کد مطلب 3274 1399-06-17 13:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

ایسنا/ مدیریت مرکز تخصصی درمان ناباروری ابن سینا شعبه استان البرز گفت: از هر ۱۰ زوج مراجعه کننده برای درمان ناباروری به مرکز ابن سینای کرج، حدودا پنج زوج تجربه شیرین بارداری را خواهند داشت.

دکتر مهشید بذرافکن گفت: در آستانه سومین سالگرد افتتاح مرکز درمان ناباروری ابن سینا در بیمارستان کمالی، با تلاش روز افزون و همکاری تیم تخصصی و کادر درمانی مرکز ابن سینای کرج، شاهد افزایش میزان موفقیت در درمان ناباروری به روش IVF در استان البرز و افزایش بارداری‌های مثبت در مرداد ماه سالجاری بودیم
ایسنا/ مدیریت مرکز تخصصی درمان ناباروری ابن سینا شعبه استان البرز گفت: از هر ۱۰ زوج مراجعه کننده برای درمان ناباروری به مرکز ابن سینای کرج، حدودا پنج زوج تجربه شیرین بارداری را خواهند داشت.

دکتر مهشید بذرافکن گفت: در آستانه سومین سالگرد افتتاح مرکز درمان ناباروری ابن سینا در بیمارستان کمالی، با تلاش روز افزون و همکاری تیم تخصصی و کادر درمانی مرکز ابن سینای کرج، شاهد افزایش میزان موفقیت در درمان ناباروری به روش IVF در استان البرز و افزایش بارداری‌های مثبت در مرداد ماه سالجاری بودیم.

بذرافکن ادامه داد:  این مرکز با به کارگیری تکنولوژی‌های نوین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ایامی که جهان و کشور عزیزمان، شاهد همه گیری بیماری کویید ۱۹ است مرکز ابن سینای کرج توانست رکورد قبلی خود را در موفقیت IVF بدون استفاده از تخمک و جنین اهدایی  افرایش دهد  و در مرداد ماه سال جاری با ثبت ۴۵ درصد بارداری از مجموع  زوجین تحت درمان و ثبت ۴۷ درصد از انتقال جنین‌های فریز شده قبلی خود زوجین، رکورد قبلی استان البرز و مرکز را به میزان سه درصد بهبود بخشد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که استان البرز نیز در زمره استان‌های پیشروی کشور در زمینه درمان ناباروری قلمداد شود.

وی افزود: این درصد موفقیت به زبان ساده تر معنای این است که از هر ۱۰ زوج مراجعه کننده برای درمان ناباروری، حدودا پنج زوج تجربه شیرین بارداری را خواهند داشت.

بذرافکن در پایان تصریح کرد: در راستای  سیاست‌های حمایتی دولت جهت افزایش جمعیت، هم اکنون مرکز  ابن سینای بیمارستان کمالی با افتخار، پذیرای زوجین نابارور از برخی استان‌های غربی کشور است که نشانگر امکان رقابت  این مرکز با سایر مراکز پایتخت است.
 
 این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :