تاثیر دارو‌های نوین درمان دیابت در کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی

کد مطلب 3280 1399-06-17 13:26
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

باشگاه خبرنگاران/ بابک شریف کاشانی رئیس و متخصص قلب و عروق بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: از مدت‌ها قبل عامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد مبتلا به دیابت شناخته شده بود، ولی علی‌رغم این مسئله درمان‌های دیابت به صورتی بود که سبب کاهش عوارض قلبی عروقی بیماران نمی‌شد. بر همین اساس پزشکان همیشه تاکید بر پیشگیری از ابتلا به دیابت داشته‌اند
باشگاه خبرنگاران/ بابک شریف کاشانی رئیس و متخصص قلب و عروق بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: از مدت‌ها قبل عامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد مبتلا به دیابت شناخته شده بود، ولی علی‌رغم این مسئله درمان‌های دیابت به صورتی بود که سبب کاهش عوارض قلبی عروقی بیماران نمی‌شد. بر همین اساس پزشکان همیشه تاکید بر پیشگیری از ابتلا به دیابت داشته‌اند.

او در حاشیه رویداد اینکرتین سامیت (INCRETIN SUMMIT) که به کوشش شرکت نوو نوردیسک پارس و با حضور نزدیک به هزار نفر از اساتید و متخصصان حوزه سلامت داخلی و خارجی به‌صورت مجازی برگزار شد، تشریح کرد: در حال حاضر نیز همچنان به اصل پیشگیری توجه داریم، ولی خوشبختانه دسته‌ای از دارو‌های جدید به بازار دارو‌های کشور عرضه شده‌است که سیر بیماری‌های قلبی عروقی و نارسایی قلب را در بیماران مبتلا به دیابت کاهش می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ادامه داد: این دارو‌های جدید نه فقط قند بیمار دیابتی را کنترل می‌کنند بلکه عوارض این بیماری مانند مشکلات قلبی و عروقی را کاهش می‌دهند. دارو‌های موردنظر خوشبختانه در کشور در دسترس هستند و نمونه‌های داخلی و خارجی آن وجود دارد. دست پزشکان متخصص غدد و قلب و عروق برای تجویز این دارو‌ها باز است، ولی مشکل در این زمینه، تحت پوشش نبودن داروهاست که باید اقدامات لازم در این راستا توسط مسئولان مربوطه و سازمان‌های بیمه‌گر صورت گیرد.

رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: گروه‌های درمانی همیشه از گروه‌های بیمه‌گذار جلوتر هستند و در صورتی که این دارو‌های موردنظر تحت پوشش بیمه قرار گیرند نتایج موثری جهت کمک به بیماران به همراه دارد. دارو‌های جدید درمان دیابت تاثیر بسیار مثبت و فراتر از انتظاری در کاهش مشکلات قلبی و عروقی در میان بیماران دیابتی دارند که توجه به این موضوع توسط دست‌اندرکاران مربوطه بسیار حائز اهمیت است. امیدوارم هرچه زودتر این مسئله محقق شود.
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :