فضاپیمای اوریون آماده نخستین پرواز در ۲۰۲۱ میلادی است

کد مطلب 3291 1399-06-17 13:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مهر/ ناسا به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس، فضاپیمای «اوریون» را برای ارسال فضانوردان به ماه طراحی کرده است. اکنون اعلام شده فرایند بررسی سیستم پذیرش و اعطای گواهینامه طراحی این فضاپیما تکمیل شده است
مهر/ ناسا به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس، فضاپیمای «اوریون» را برای ارسال فضانوردان به ماه طراحی کرده است. اکنون اعلام شده فرایند بررسی سیستم پذیرش و اعطای گواهینامه طراحی این فضاپیما تکمیل شده است.

در این فرایند تست های مختلف سیستم، گزارش های بررسی و تحلیل دقیق بخش های فضاپیما انجام شد. همچنین این روند آخرین مرحله مهم رسمی قبل از یکپارچه سازی اوریون با موشک SLS به حساب می آید. 

به عبارت دیگر «اوریون» رسما آماده است تا سال آینده نخستین پرواز خود را انجام دهد.

این فضاپیما در حقیقت کپسولی است که بخش هایی از آن قابلیت چند بار استفاده را دارد و می تواند ۲ تا ۶ نفر را به مدار ماه ببرد. همچنین اوریون دارای سیستم لغو ماموریت اضطراری است و  توانایی بازگشت ایمن از اعماق فضا را دارد. قرار است اوریون همراه موشک های نسل جدید ناسا به نام SLS به فضا فرستاده شود.

طی ماموریت «آرتمیس یک» فضاپیمای اوریون همراه موشک SLS آزمایش می شوند. این ماموریت بی سرنشین ۳ هفته طول می کشد و فضاپیما به ارتفاع ۶۰ مایلی سطح ماه می رود. ماموریت مذکور قرار است در نوامبر ۲۰۲۱ انجام شود. نخستین عملیات ارسال فضانوردان به ماه که« آرتمیس ۲» نام دارد در آگوست ۲۰۲۳ میلادی انجام خواهد شد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :