ضرر و زیان خالص شرکت رنو در نیمه نخست ۲۰۲۰ به ۷.۳ میلیارد یورو (۸.۶ میلیارد دلار) رسیده است، این شرکت در همین زمان در سال گذشته میلادی ۹۷۰ میلیون یورو سود کرده بود.

کد مطلب 1238 1399-05-14 21:28
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
این شرکت قبل از روی کار آمدن وی، از اقدامات اشتباه استراتژیکی و برکناری کارلوس غصن مدیرعامل قبلی به خاطر جرائم مالی آسیب جدی دیده بود.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فرانس 24، نتایج وحشتناک خودروسازی رنو بر چالشهایی که لوکا دی میو، مدیرعامل این شرکت از زمان روی کار آمدن با آن مواجه بوده تاکید می کند. این شرکت قبل از روی کار آمدن وی، از اقدامات اشتباه استراتژیکی و برکناری کارلوس غصن مدیرعامل قبلی به خاطر جرائم مالی آسیب جدی دیده بود.ضرر و زیان خالص شرکت رنو در نیمه نخست 2020 به 7.3 میلیارد یورو (8.6 میلیارد دلار) رسیده است، این شرکت در همین زمان در سال گذشته میلادی 970 میلیون یورو سود کرده بود.بیش از نیمی از این ضرر و زیان مربوط می شود به سهام 43 درصدی شرکت رنو در شرکت نیسان ژاپن. شرکت نیسان هم در همین هفته اعلام کرد ضربه سختی از همه گیری ویروس کرونا خورده است. درآمد شرکت رنو به خاطر کاهش تقاضا برای تمام مدل های آن در تمام بازارها، 34 درصد کاهش یافته و به 18.4 میلیارد یورو رسیده است.رنو وام 5 میلیارد دلاری از دولت فرانسه می‌گیردرنو 15 هزار نفر از کارکنان خود را در سراسر جهان اخراج می‌کنداین شرکت هشدار داده احتمالا مجبور می‌شود چهار کارخانه تولیدی خود را در فرانسه تعطیل و 15 هزار نفر را در سراسر جهان اخراج کند. شرکت رنو ماه گذشته پنج میلیارد یورو وام اضطراری دولتی دریافت کرد. دولت فرانسه که مالک 15 درصد از شرکت رنو است، قول داده 8 میلیارد یورو برای احیای صنعت خودروسازی فرانسه پرداخت کند و آن را تبدیل به برترین سازنده خودروهای برقی در جهان ساز د. این کمک مالی شامل یارانه برای خرید خودروی جدید هم می شود. 189 R7586/P/S7,85,1415/CT10 بیشتر بخوانید... رنو ۵ هزار نفر از نیروی کار خود را تا ۲۰۲۴ اخراج می‌کند


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :