تفاوت اعضای خانواده هواوی میت ۴۰ مشخص شد

کد مطلب 3419 1399-06-17 17:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

گجت نیوز/ اخیرا عکسی در اینترنت منتشر شده که تفاوت اعضای خانواده هواوی میت ۴۰ را به خوبی مشخص می‌کند. در این تصویر تفاوت طراحی گوشی‌ها دیده می‌شود
گجت نیوز/ اخیرا عکسی در اینترنت منتشر شده که تفاوت اعضای خانواده هواوی میت ۴۰ را به خوبی مشخص می‌کند. در این تصویر تفاوت طراحی گوشی‌ها دیده می‌شود.

به تازگی تصویری منتشر شده از قاب گوشی‌های پرچمدار جدید بزرگترین سازند گوشی هوشمند در دنیا تفاوت اعضای خانواده هواوی میت ۴۰ با یکدیگر را نشان می‌دهد. آنطور که در عکس مشخص است، یک نسخه تفاوت بیشتری با دو نسخه دیگر دارد.طبق این عکس هواوی میت ۴۰ در سه مدل میت ۴۰ لایت – Mate 40 Lite، میت ۴۰ – Mate 40 و میت ۴۰ پرو – Mate 40 Pro عرضه می‌شود که مدل میت ۴۰ و میت ۴۰ پرو همچون هواوی میت ۳۰ پرو آرایه‌ای از دوربین‌ها درون قابی دایره‌ای و بزرگ در وسط قاب پشتی دارند. میت ۴۰ لایت نیز همچون آنر ۳۰ لایت دوربین‌هایش در یک آرایش خطی به طور ستونی قرار گرفته‌اند.

می‌دانیم که میت ۴۰ و میت ۴۰ پرو هر کدام چهار دوربین در پشت خود دارند،‌ در حالی که میت ۴۰ لایت با توجه به شکل قابش تنها ۳ دوربین پشتی دارد. همچنین برخی شایعات از نمایشگر خمیده در بزرگ‌ترین مدل حکایت داشتند که در این جا میت ۴۰ لایت بزرگ‌ترین مدل است.

در حال حاضر هواوی مشغول مبارزه برای بقا در بازار موبایل است و تحریم‌های آمریکا خواب خوش را از آن دریغ کرده‌اند. در حالی که انتظار می‌رفت این کمپانی تراشه های سیلیکون کایرین ۹۰۰۰ را در نمایشگاه IFA 2020 معرفی کند، چنین نشد. هرچند این کمپانی همچنان تسلیم نشده و گفته می‌شود میت ۴۰ گواهی ECC که مربوط به حضور در بازار اروپا می‌شود را دریافت کرده است.

طبق ECC هواوی میت ۴۰ شامل سه مدل به نام‌های میت ۴۰، میت ۴۰ پرو و میت ۴۰ پرو پلاس است که به ترتیب با کد NOH-AN00 ،OCE-AN00 و NOP-AN00 شناخته می‌شوند. همچنین گزارش‌هایی وجود دارد که اظهار می‌کند میت ۴۰ لایت همان هواوی انجوی ۲۰ پلاس – Huawei Enjoy 20 Plus است.

تا به اینجای کار اطلاعات متناقض و متفاوت بسیاری درباره این گوشی‌ها وجود دارد،‌ با این اوصاف عرضه این گوشی‌ها با تراشه‌های ۵ نانومتری جدید سری کایرین ۹۰۰۰ تایید می‌شود. ناگفته نماند به دلیل تحریم‌های آمریکا و قطع همکاری TSMC با هواوی، خانواده میت ۴۰ آخرین گوشی‌های هواوی با تراشه‌های کایرین هستند.

در بین این سه مدل هواوی میت ۴۰ پرو به نمایشگر آبشاری ۶.۴ اینچ مجهز می‌شود که جای دو دوربین سلفی آن سوراخ بوده و لنز دوربین‌های پشتی نیز طبق معمول لایکا هستند. درباره میت ۴۰ پرو پلاس نیز اطلاعاتی در دست نبوده و مشخص نیست نسبت به میت ۴۰ پرو چه برتری‌هایی دارد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :