هوشمند‌سازی زیرساخت‌های معدنی کشور در رویداد آنلاین "دوشنبه‌های استارتاپی"

کد مطلب 25203 1399-10-24 12:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
هوشمند‌سازی زیرساخت‌های معدنی کشور در رویداد آنلاین "دوشنبه‌های استارتاپی"


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ رویداد آنلاین "دوشنبه‌های استارتاپی" با هدف جذب سرمایه در حوزه معدن به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برای استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه برگزار شد؛ فناوران حوزه معدن، در صندوق نوآوری و شکوفایی ایده‌های خود را به سرمایه‌گذاران ارائه کردند که هدف این ایده‌ها، استخراج، اکتشاف و هوشمند‌سازی زیرساخت‌های معدنی کشور بوده است.
"مصطفی بغدادی" مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در این رویداد اظهار کرد:‌ ما بیش از 90 استارتاپ را در رویدادهای گذشته در خدمتشان بودیم و همه این تیم‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های خود را برای سرمایه‌گذاران مختلفی که در جلسات ما حضور داشتند، عرضه کردند.
"حامد غفارزاده" فعال فناور کشور نیز تصریح کرد:‌ امروزه یکی از دغدغه‌های معادن ذغال سنگ تعیین موقعیت و ردیابی کارگران و تجهیزات معادن است، اهمیت این موضوع زمانی خودش را بیشتر نشان می‌دهد که خدای نکرده یک حادثه‌ای در معدن ذغال سنگ اتفاق بیافتد و کارگران معادن نیازمند یک کمک سریع‌تری باشند.
"طاهر رحیمی" یک فعال فناور دیگر نیز گفت: اساس کار این  این آنالیزورها مبتنی بر جذب انتخابی نوری در طول‌ موج‌های مختلف است که مشخصه مواد را تشکیل می‌دهد و کاربردهای عمده آن در صنایع آبفا، آب و فاضلاب، صنایع معدنی، شناسایی مواد و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است.
"هادی کمالی" مدیرعامل شتاب‌دهنده "صدر فردا" در همین زمینه تصریح کرد:‌ شرایط اقتصادی امروز کشور با تلاطمات ارزی رو‌به‌رو است و شرایط تجارت در داخل و خارج کشور از معادلات خاصی تبعیت می‌کند و خوشبختانه می‌توانیم در زیست‌بوم فناوری و نوآوری این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
به گزارش تسنیم؛ اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی معدن از جمله اهداف برگزاری این رویداد در صندوق نوآوری و شکوفایی بود؛ بیش از 30 درصد از تیم‌هایی که در دوره‌های قبل در این رویداد شرکت کردند، توانستند به سرمایه مناسب برای توسعه کسب و کار خودشان برسند؛ مثل همه رویدادها سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌ها جزو شرکت‌کنندگان اصلی این رویداد بودند تا از تهدیدها فرصت بسازند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
فعالیت 6 شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید واکسن کروناآغاز رویداد "شکوفا" با محوریت مشارکت زنان در اکوسیستم فناوری/ 11 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان متعلق به زنان


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :