ویروس کرونا در بدن یک بیمار ۱۸ جهش داشته ‌است

کد مطلب 25215 1399-10-24 13:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بعد از ابتلای یک بیمار سرطانی به کرونا، پزشکان ۱۸ جهش ویروس کرونا را در بدن او مشاهده کردند.


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یک بیمار سرطانی در روسیه بعد از ابتلا به ویروس کرونا واکنش‌های عجیبی به این بیماری داشت. کرونا در بدن این بیمار 4 ماه فعالیت داشت و در این زمان 18 جهش انجام داد.
خبرگزاری اسپوتنیک نتایج تحقیقات انجام شده روی این بیمار را منتشر و اعلام کرد که دوره بیماری این فرد بسیار طولانی بود و یکی از دلایل جهش‌های ویروس در بدن او تداوم بیماری‌اش بوده ‌است.
محققان روسی در دانشگاه پزشکی پاولوف اول و بیمارستان سن پترزبورگ تحقیقات لازم را بر روی این بیمار انجام دادند و بررسی ژنتیکی ویروس در دوره‌های مختلف بیماری نشان دهنده جهش‌های متعدد آن بود.
این بیمار مبتلا به سرطان زن بوده و 47 سال سن دارد و احتمال می‌رود در زمان شیمی درمانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌باشد.
زمان‌بندی ابتلای به بیماری به این شرح بوده‌است که بیمار اواسط آوریل در ارتباط با یک بیمار دیگر که بعدا نتایج تست PCR او مثبت شده ارتباط داشته و بعد از مرخص شدن از بیمارستان مجددا در آخر ماه به بیمارستان مراجعه کرده ‌است.
از این بیمار 4 تست سوآب گرفته شده که هر 4 تست منفی بوده است اما با بروز عوارض شدید بیماری کرونا 10 تست کرونا در زمان‌های مختلف از او گرفته می‌شود که مثبت است. تست کرونای او بعد از 4 ماه منفی شد.
اروپا خود را برای رویارویی با ویروس جهش یافته انگلیسی آماده می‌کندکرونا در اروپا| از افزایش انتقادها به روند واکسیناسیون تا جهش یک میلیونی مبتلایان انگلیس در 3 هفتههمه آنچه درباره کرونای انگلیسی باید بدانید؛ ویروس جهش یافته چقدر خطرناک است؟جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :