دانشمندان استرالیا خواهان توقف توزیع واکسن انگلیسی شدند

کد مطلب 25252 1399-10-24 16:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدتی است کشور استرالیا اقدام به توزیع واکسن آسترازنکا، ساخته دانشگاه آکسفورد انگلیس کرده‌است؛ اما دانشمندان این کشور به تازگی خواهان توقف توزیع این واکسن شده‌اند.


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دانشمندان انجمن ایمنی‌شناسی کشورهای استرالیا و نیوزلند خواهان توقف توزیع واکسن آسترازنکا، ساخته دانشگاه آکسفورد انگلیس شدند. این دانشمندان معتقدند واکسن انگلیسی کارایی کافی را نداشته و منجر به ایمنی گروهی نمی‌شود.
عده‌ای از دانشمندان استرالیایی معتقدند واکسن مذکور نمی‌تواند مصونیت جمعی ایجاد کند. اما کانبرا، پایتخت استرالیا همچنان معتقد است باید از این واکسن استفاده کند. چندین ایمونولوژیست این پیشنهاد را به دولت داده‌اند. به دنبال این پیشنهاد برخی کارشناسان حوزه بهاشتی هم با آن همراه شدند.
اندرو میلر، رئیس انجمن پزشکی استرالیا معتقد است تا زمانی که اطلاعات بیشتری مبنی بر موثر بودن واکسن آسترازنکا برای مصونیت عمومی وجود نداشته باشد باید توزیع را متوقف کرد. خطر سیاسی این سبک توزیع واکسن هم این است که ما برای ثروتمندان یک نوع واکسن خواهیم داشت و برای فقرا یک نوع واکسن دیگر.
وی گفته است، با توجه به اینکه استرالیا تقریبا این ویروس را مهار کرده‌ است، باید برای به دست آوردن بهترین واکسن صبر کند و تا واکسن موثر بدست نیاورده نباید اقدام به تزریق کند.
همچنین لیندا سلوی دانشیار دانشکده بهداشت در دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینزلند فرآیند آزمایشات این واکسن را با تشکیک مواجه کرده و داده‌های بررسی شده برای آزمایشات مربوط به واکسن را کافی ندانسته است. از بین افراد آزمایش شده تعداد کمی از افراد سنی بالاتر از 55 سال داشته اند و دوز واکسن استفاده شده برای افراد متفاوت بوده‌است.
با این حال ، دولت گفته است واکسن آکسفورد / AstraZeneca محافظت حیاتی در برابر ویروس را ایجاد می‌کند و هیچ برنامه ای برای چرخش سیاست وجود ندارد.
تمام واکسن‌‌های کرونای جهان در مرحله تست انسانی قرار دارندادامه علاقه‌مندی کشورها به استفاده از واکسن "اسپوتنیک-5" روسیهرژیم اسرائیل|ادامه تبعات آزمایش همگانی واکسن فایزر بر اشغالگران؛ سکته قلبی جوان 23 ساله پس از تزریق واکسن


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :