استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum

کد مطلب 3523 1399-06-18 09:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

دیجیاتو/ اسپیس ایکس در آینده با یک رقیب جدید مواجه خواهد شد. یک استارتاپ آلمانی به نام «Isar Aerospace Technologies» امروز شروع به تولید راکت «Spectrum» کرده و سال آینده میلادی به صورت رسمی آن را پرتاب می‌کند
دیجیاتو/ اسپیس ایکس در آینده با یک رقیب جدید مواجه خواهد شد. یک استارتاپ آلمانی به نام «Isar Aerospace Technologies» امروز شروع به تولید راکت «Spectrum» کرده و سال آینده میلادی به صورت رسمی آن را پرتاب می‌کند.

این راکت در آینده ماهواره‌ها با حداکثر وزن ۱ تن را با استفاده از موتورهای ساخته شده با پرینتر سه بعدی راهی فضا خواهد کرد. مدیرعامل این استارتاپ، «دانیل متزلر» که تنها ۲۸ سال دارد، در مصاحبه‌ای اعلام کرده:

«ما می‌خواهیم اسپیس ایکس اروپایی بسازیم، یک شرکت خصوصی که راکت تولید می‌کند.»
این استارتاپ آلمانی چندین سرمایه‌گذار دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ایرباس و «زوزانه کلاتن»، یکی از ثروتمندترین افراد جهان و سهامدار بی‌ام‌و اشاره کرد. راکت استارتاپ Isar Aerospace Technologies در جنوب مونیخ به تولید می‌رسد و در آن سه پرینتر سه بعدی بزرگ وجود دارد که تمام آن‌ها می‌توانند به صورت همزمان برای توسعه موتورهای راکت Spectrum کار کنند.

راکت این استارتاپ ۲۷ متر طول دارد و می‌تواند محموله‌ها را در مدت زمان کمتر از ۸ ثانیه به مدار برساند. این استارتاپ می‌خواهد تا پیش از پایان ۲۰۲۱ این راکت را آماده پرتاب کند و تبدیل به اولین راکت آلمانی شود که ماهواره راهی فضا می‌کند. در حال حاضر راکت آریان در اروپا چنین کاری را انجام می‌دهد، با این حال توسط چندین کشور توسعه پیدا کرده است.
  
استارتاپ Isar Aerospace به تنهایی ۸۰ درصد راکت Spectrum را توسط فناوری‌های موجود در مونیخ تولید خواهد کرد و چند ماه پس از دریافت سفارش، ماهواره مشتریان را راهی فضا خواهد کرد. متزلر به این موضوع اشاره کرده که مشتریان راکت را خریداری نمی‌کنند، بلکه یک پرتاب‌کننده ماهواره سفارش داده و ماهواره را به این استارتاپ تحویل می‌دهند.

در صورتی که این استارتاپ آلمانی عملکرد موفقی داشته باشد، اسپیس ایکس با یک رقیب جدید روبه‌رو می‌شود که می‌تواند تعدادی از سفارش‌های آن را دریافت کند، البته شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک پروژه‌های مختلفی را دنبال می‌کند که یکی از مهمترین آن‌ها، راکت استارشیپ است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :