بازی Super Mario Maker 2 و تعداد مراحل باورنکردنی!

کد مطلب 3530 1399-06-18 10:28
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

گیم فا/ تعداد مراحل Super Mario Maker 2 به بیش از ۲۰ میلیون رسید.

بازی Super Mario Maker 2 یکی از محبوب‌ترین عناوین کنسول نینتندو سوییچ است که بازی‌بازان زیادی مشغول تجربه‌ی آن هستند و مراحل (Course) خلاقانه‌ی خود را به جامعه‌ی کاربری آنلاین این بازی اضافه می‌کنند
گیم فا/ تعداد مراحل Super Mario Maker 2 به بیش از ۲۰ میلیون رسید.

بازی Super Mario Maker 2 یکی از محبوب‌ترین عناوین کنسول نینتندو سوییچ است که بازی‌بازان زیادی مشغول تجربه‌ی آن هستند و مراحل (Course) خلاقانه‌ی خود را به جامعه‌ی کاربری آنلاین این بازی اضافه می‌کنند. اخیرا نینتندو پستی جدید در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرده است و خبر از ارقامی جالب‌توجه درباره‌ی تعداد مراحل بازی می‌دهد؛ تاکنون، هواداران بیش از ۲۰ میلیون مرحله را آپلود کرده‌اند.

نمی‌شود از عناوین متنوع مجموعه‌ی Mario صحبت کرد و از سری بازی‌های Super Mario Maker نامی نبرد. اولین عنوان از این مجموعه برروی Wii U عرضه شد و عنوان بعدی نیز در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ در دسترس کاربران نینتندو سوییچ قرار گرفت. هر دوی این عناوین، ابزار‌هایی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهند تا آن‌ها با استفاده از خلاقیت شخصی خود، مراحل بازی را خلق کنند و با دیگر بازی‌بازان به اشتراک بگذارند. البته نسخه‌ی دوم Super Mario Maker المان‌های متعدد و بهبود‌های زیادی را به بازی اضافه کرد تا دست کاربران بازتر باشد. این تنها پیشرفت Super Mario Maker 2 نسبت به نسخه‌ی اول نیست؛ بخش چندنفره و بخش داستانی که طراحی مراحل آن مشخصا توسط نینتندو صورت گرفته است، از دیگر موارد اضافه شده به بازی بودند.

Super Mario Maker 2 موفقیت عظیمی را برای سازندگان به ارمغان آورد و موفق شد تا رتبه‌ی دوازدهم در لیست دانلود‌شده‌ترین بازی‌های نینتندو سوییچ را به تصاحب کند. مشخصا چنین موفقیتی بدون پشتیبانی نینتندو دوام زیادی نخواهد آورد. عرضه‌ی محتوای جدید برای این عنوان، قدم بعدی بود که سازندگان در سال ۲۰۲۰ برداشتند. در این میان می‌توان به Master Sword اشاره کرد که شخصیت اصلی بازی یعنی Mario را به Link، شخصیت اصلی مجموعه‌ی Legend of Zelda تبدیل می‌کرد. نتیجه‌ی کار فروش ۵ میلیون واحدی این بازی تا ماه ژانویه امسال در سراسر جهان بود.

اخیرا نیز حساب کاربری Super Mario Maker 2 پست جدیدی را در توییتر منتشر کرد و موفقیت جدید را تبریک گفت: «تبریک به بازی‌بازان Super Mario Maker 2! با تشکر از خلاقیت همه‌ی شما، بیش از ۲۰ میلیون مرحله در جهان مراحل بازی آپلود شده است تا جامعه‌ی کاربران از آن لذت ببرند.»

۲۰ میلیون مرحله رقم بسیار بزرگ و جالب‌توجهی است. از طرفی دیگر و با توجه به اینکه تعداد دارندگان این عنوان چیزی در حدود ۵ تا ۷ میلیون است، با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که به طور میانگین هر کاربر سه یا چهار مرحله آپلود کرده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد Super Mario Maker 2 در جذب بازی‌بازانی که جزو جامعه‌ی قدیمی کاربران این مجموعه محسوب نمی‌شوند، موفق بوده است.

البته عدد مراحل بازی باز هم بیشتر از این است؛اعداد و ارقام به دست آمده بر اساس تعداد کاربرانی که صاحب اشتراک آنلاین نینتندو سوییچ هستند، به دست آمده است و هستند کاربرانی که مراحلی را خلق کرده اما به دلیل نداشتن این اشتراک، توانایی آپلود آن را ندارند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :