فرار مغزها از هواوی!

کد مطلب 3617 1399-06-18 16:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

دیجیاتو/ طبق گزارشی جدید، پس از تحریم گسترده هواوی توسط ایالات متحده آمریکا و ایجاد مشکلات مختلف برای این کمپانی، نیروهای با استعداد در حال ترک آن هستند.

در حالی که شرکت‌های جهانی به دنبال کاهش وابستگی خود به زنجیره تامین قطعات چینی و آمریکایی هستند، کمپانی‌های چینی، آمریکایی و تایوانی فعال در حوزه نیمه‌هادی تلاش می‌کنند قدرت خود در زمینه فناوری‌های داخلی و همچنین تحقیق و توسعه را افزایش دهند
دیجیاتو/ طبق گزارشی جدید، پس از تحریم گسترده هواوی توسط ایالات متحده آمریکا و ایجاد مشکلات مختلف برای این کمپانی، نیروهای با استعداد در حال ترک آن هستند.

در حالی که شرکت‌های جهانی به دنبال کاهش وابستگی خود به زنجیره تامین قطعات چینی و آمریکایی هستند، کمپانی‌های چینی، آمریکایی و تایوانی فعال در حوزه نیمه‌هادی تلاش می‌کنند قدرت خود در زمینه فناوری‌های داخلی و همچنین تحقیق و توسعه را افزایش دهند. آن‌ها برای پیشبرد اهداف خود به نیروهای با استعداد نیاز دارند و در این زمینه رقابت می‌کنند، البته افراد با استعداد تبدیل به منابع استراتژیک کمیاب شده‌اند.

به علت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، هواوی و های‌سیلیکون مجبور به تعلیق پروژه‌های تحقیق و توسعه چیپ‌های جدید شده‌اند و مهندسان می‌توانند برای مدت زمان طولانی بدون دریافت حقوق از شرکت جدا شوند. طبق گفته منابع، بسیاری از مهندسان بخش تحقیق و توسعه در کشور تایوان استعفا داده‌اند.

انتظار می‌رود فرار مغزها دنباله‌دار باشد و تلاش‌های هواوی برای گسترش بخش تحقیق و توسعه در طی ده سال اخیر نتیجه‌ای نداشته باشد و در نهایت ضربه سنگینی به این غول فناوری چینی وارد شود.

با شروع تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه هواوی، این غول فناوری چینی با مشکلات زیادی مواجه شده است. در ابتدا همکاری گوگل با هواوی قطع شد و این شرکت نتوانست از برنامه‌های این غول فناوری آمریکایی در محصولات خود استفاده کند. مجوز موقت این کمپانی چینی که امکان پشتیبانی از دستگاه‌ها قدیمی را فراهم می‌کرد نیز اخیرا منقضی شده، با این حال هواوی از ادامه پشتیبانی از آن‌ها خبر داده است.

این شرکت در تامین چیپ‌ها خود با مشکل مواجه شده و همچنین نمی‌تواند تراشه‌های جدید تولید کند و احتمالا پردازنده مورد استفاده از گوشی‌های سری هواوی میت ۴۰، آخرین چیپ‌های کرین باشند. این احتمال وجود دارد که در آینده تنش‌ها میان دولت پکن و واشنگتن کاهش پیدا کند و هواوی دوباره به منابع نرم افزاری و سخت افزاری خود دسترسی پیدا کند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :