قلمی که ویروس‌ها را نابود می‌کند!

کد مطلب 3635 1399-06-18 18:48
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ایسنا/ محققان موفق به ساخت یک خودکار جدید شده‌اند که پوشش پلاستیکی خاص آن قادر است ویروس‌ها را از بین ببرد و دستور العمل پوشش پلاستیکی ویروس کش این قلم یک راز تجاری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، به نظر می‌رسد که یک دستگاه مفید که استفاده روزانه دارد و شاید در این روزها همه منتظر آن بودیم، از راه رسیده است
ایسنا/ محققان موفق به ساخت یک خودکار جدید شده‌اند که پوشش پلاستیکی خاص آن قادر است ویروس‌ها را از بین ببرد و دستور العمل پوشش پلاستیکی ویروس کش این قلم یک راز تجاری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، به نظر می‌رسد که یک دستگاه مفید که استفاده روزانه دارد و شاید در این روزها همه منتظر آن بودیم، از راه رسیده است. این قلم در واقع یک خودکار خود تمیز شونده است که توسط شرکت آلمانی "مسمر"(Messmer) ساخته شده است.

پوشش پلاستیکی قلم "مسمر" چیزی است که مسئولیت نابودی ویروس‌ها را بر عهده دارد. پوشش پلاستیکی این خودکار ویروس‌ها از جمله کروناویروس جدید را که جهان را درگیر کرده است، خنثی می‌کند.

در حال حاضر تقاضای زیادی از جانب کلینیک‌ها و موسسات پزشکی، شرکت‌های بیمه و جوامع برای دسترسی به این خودکار وجود دارد.

همزمان با تلاش جوامع برای مبارزه با ویروس کرونا، قوانین و مقررات خاصی در این راستا در سراسر جهان تصویب شده است. یکی از این مقررات، افشای اطلاعات ملاقات اشخاص و همچنین زمان و تاریخ بازدید آنها از برخی مغازه ها و رستوران ها است. به طور معمول از افراد خواسته می شود که با پر کردن یک فرم، این اطلاعات را ارائه دهند و قاعدتا برای انجام این کار به یک خودکار نیاز است و ضد عفونی کردن هر یک از خودکارها ساعت ها زمان می برد و عدم اطلاع از ضد عفونی بودن یا نبودن خودکارهایی که در محل های مختلف قرار دارند، می تواند برای مردم نگران کننده باشد.

بنابراین شرکت "مسمر" نیت کرد که اولین خودکار توپی را در جهان تولید کند که بتواند ویروسهای روی سطح خود را نابود کند.

راز این خودکار در پوشش پلاستیکی آن نهفته است که البته دستور ساخت آن به شکل یک راز مخفی باقی مانده است، چرا که شرکت سازنده آنچه را که این پوشش پلاستیکی از آن ساخته شده است، به اشتراک نگذاشته است. با این حال، آزمایشگاه های مختلف این خودکار را آزمایش کرده اند و تصدیق کرده اند که واقعاً موثر است.

این خودکار از نظر ظاهری با خودکارهای معمولی یکسان است، اما اطمینان زیادی را به کاربران خود ارائه می دهد.

"مانوئل دیمل" از شرکت "مسمر" توضیح داد: ویروس های خانواده کروناویروس تا پنج روز روی پلاستیک معمولی باقی می مانند. بنابراین بسیار خوب است که بدانید این خودکار به طور موثر و سریع ویروس های روی سطح خود را از بین می برد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :