پتنت نینتندو نوع جدیدی از کنترلر جوی‌-کان را نشان می‌دهد

کد مطلب 3673 1399-06-18 21:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گیم فا/ این‌طور که به نظر می‌رسد، نینتندو به دنبال تولید و انتشار نوع جدیدی از کنترلر جوی‌-کان است. این پتنت که در ماه مه ثبت شده بود و کاربران اخیراً از آن باخبر شده‌اند، ظاهر کنترل احتمالی جدید نینتندو سوییچ را نشان می‌دهد
گیم فا/ این‌طور که به نظر می‌رسد، نینتندو به دنبال تولید و انتشار نوع جدیدی از کنترلر جوی‌-کان است. این پتنت که در ماه مه ثبت شده بود و کاربران اخیراً از آن باخبر شده‌اند، ظاهر کنترل احتمالی جدید نینتندو سوییچ را نشان می‌دهد.

با این‌که بخش زیادی از طراحی این کنترلر مشابه یک جوی-کان جدا است، اما شاهد تغییرات جالبی نیز هستیم. با توجه به تصویر منتشر شده، این کنترلر فاقد کانکتور‌های (Connector) لازم برای اتصال به نینتندو سوییچ است. این موضوع سبب شده است تا جوی-کان جدید حالتی یکپارچه‌ داشته باشد. علاوه بر این، ظاهراً دیگر خبری از کلید‌های +، -، Home و Share نیز نیست.

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، کنسول نینتندو سوییچ لایت فاقد جوی-کان‌های قابل جدا شدن است. پس عرضه‌ی کنترلر‌های مستقل جوی-کان به دارندگان این کنسول اجازه می‌دهد تا بتوانند برخی از بازی‌ها را به صورت چندنفره‌ی Local تجربه کنند. از طرف دیگر، مدتی پیش شاهد انتشار گزارش‌هایی بودیم که به انتشار یک کنسول نینتندو سوییچ جدید در سال ۲۰۲۱ میلادی اشاره می‌کردند. در صورتی که محصول جدید نینتندو تنها یک کنسول خانگی باشد (همان‌طور که نسخه‌ی لایت تنها یک کنسول قابل حمل است)، این جوی-کان‌های جدید بهترین لوازم جانبی برای آن محسوب می‌شوند.

البته باید در نظر داشت که ثبت یک پتنت توسط نینتندو، الزاماً به معنای استفاده از آن و تولید محصول مربوطه نیست. در واقع شرکت‌ها با انجام این کار سعی دارند تا از اید‌ها و تکنولوژی خود محافظت کنند. با این‌حال، پتنت اخیر نشان می‌دهد که این شرکت حداقل طراحی یک کنترلر جدید را در دستور کار خود دارد.

شما می‌توانید تصاویر این کنترلر را در ادامه مشاهده کنید:این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :