پیشتازی سامسونگ در بازار جهانی موبایل ادامه دارد!

کد مطلب 3680 1399-06-18 21:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ همزمان با نزولی شدن آمار فروش در بازار جهانی موبایل ، سامسونگ یک بار دیگر برتری‌اش را به رخ کشیده و در حال جدا کردن خود از رقبا است.

تازه‌ترین آمار موسسه Strategy Analytics نشان می‌دهد که وضعیت بازار جهانی موبایل در سال جاری چگونه بوده و برای سال آینده چه انتظاری باید داشته باشیم
گجت نیوز/ همزمان با نزولی شدن آمار فروش در بازار جهانی موبایل ، سامسونگ یک بار دیگر برتری‌اش را به رخ کشیده و در حال جدا کردن خود از رقبا است.

تازه‌ترین آمار موسسه Strategy Analytics نشان می‌دهد که وضعیت بازار جهانی موبایل در سال جاری چگونه بوده و برای سال آینده چه انتظاری باید داشته باشیم. مهم‌ترین نکته اینکه بازار با سرعتی بیش از آنچه تصور می‌شد در حال بازیابی خود است؛ بنابراین آمار فروش گوشی های هوشمند به جای کاهش ۱۵.۶ درصدی، کاهش ۱۱ درصدی خواهد داشت. البته بار اصلی روی دوش بازارهای آمریکا، اروپا و هند خواهد بود.شواهد حاکی از آن است که سامسونگ سال ۲۰۲۰ را با ثبت آمار فروش ۲۶۵.۵ میلیون دستگاه و سهم بازار ۲۱ درصدی به پایان می‌رساند. هواوی هم با فروش ۱۹۲.۷ میلیون دستگاه و اندکی بیش از اپل (۱۹۰.۱ میلیون)، با سهم بازار ۱۵.۳ درصدی در جایگاه دوم خواهد ایستاد.

البته آینده‌ای روشن در انتظار هواوی نیست؛ چرا که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ فقط ۵۹ میلیون واحد گوشی هوشمند بفروشد؛ آن هم در حالی که فروش سامسونگ و اپل، روند صعودی خواهد گرفت.

با وجود این، رسیدن به آمار فروش ۱.۴۱ میلیارد دستگاه که سال ۲۰۱۹ در بازار جهانی موبایل ثبت شده بود، حداقل تا سال ۲۰۲۲ دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. رشد بازار گوشی های ۵G و منعطف در شکستن این رکورد، تاثیرگذار خواهد بود.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :