رونمایی مایکروسافت از بزرگترین آپدیت ویندوز ۱۰

کد مطلب 29997 1399-11-29 17:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رونمایی مایکروسافت از بزرگترین آپدیت ویندوز ۱۰


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مایکروسافت در حال آماده‌سازی برای بزرگترین به‌روزرسانی ویندوز در سال‌های گذشته است؛ شرکت مایکروسافت نخستین به‌روزرسانی ویندوز امسال را که با کد H21 نامگذاری شده و اواخر بهار امسال منتشر می‌شود را تایید کرد.
اگرچه تیم Windows Insider (که نسخه‌های بتای ویندوز را منتشر می‌کند) هنوز در مورد 21H1 صحبتی نکرده‌اند اما پست جدید مایکروسافت نشان می‌دهد که این شرکت به سنت 3 ساله خود در انتشار دو به‌روزرسانی مهم ویندوز 10 در سال، پایبند خواهد بود.
مدت‌هاست که شایعه شده بود نخستین به‌روزرسانی امسالِ 21H1، به روزرسانی کوچکتر و متمرکز بر وصله‌های سیستم عامل است و به همین دلیل است که 21H1 می‌تواند در دومین به‌روزرسانی، زمینه را برای بروزرسانی بزرگتر که در پاییز عرضه می‌شود و با نام کد "Sun Valley" آماده می شود، فراهم کند.
بسیاری از فناوران و کارشناسان معتقدند که "Sun Valley Update" تغییرات مهیج زیادی را در ویندوز 10 ایجاد کرده است؛ بیش از یکسال است که مایکروسافت در حال کار  بر روی بزرگترین آپدیت ویندوز 10 است و به‌روزرسانی "Version 21H1" که با اسم رمز "Sun Valley" نیز شناخته می‌شود قیافه و ظاهر ویندوز 10 را به کلی تغییر می‌دهد.
یکی از تغییرات نسبتاً نامحسوسی که در به‌روزرسانی جدید دیده می‌شود، گرد‌شدن گوشه‌ی پنجره‌ها است که شبیه‌ به گوشه‌ی کاشی‌های غیرمتحرک بخش اکشن سنتر (Action Center) هستند، ناگفته نماند واضح‌ترین تغییرِ به‌روزرسانی "Sun Valley"،‌ جایگاه باز‌شدن منوی استارت است؛ در‌ حال‌حاضر، منوی استارت به نوار وظیفه چسبیده است اما در به‌روزرسانی "Sun Valley"، منوی استارت در بالای نوار وظیفه شناور می‌شود و فاصله‌ای مشخص با آن دارد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جنگ "گوگل" با استرالیا به دلیل دریافت هزینه پخش اخبارخدمات کوانتومی "Azure Quantum" مایکروسافت در دسترس قرار گرفت


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :