موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در اتصال فارغ‌التحصیلان دانشگاه به بازار کار

کد مطلب 30689 1399-12-04 14:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در اتصال فارغ‌التحصیلان دانشگاه به بازار کار


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ جمعی از جوانان نخبه و دانشگاهی با ایجاد یک شرکت دانش‌بنیان و راه‌اندازی سامانه‌ای، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را مهیای ورود به بازار کار می‌کنند و شعار این شرکت دانش‌بنیان در واقع "پلی برای ورود به بازار کار" است.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: ما براساس مهارتی که در دانشگاه فرا گرفته‌ایم، نحوه ورود به بازار کار را به دانشجویان ارائه می‌کنیم و با بهترین برنامه‌نویسان و مدرسین کشور سعی می‌کنیم که بهترین خدمات را ارائه بدهیم.
وی تصریح کرد: در این شرکت دانش‌بنیان در زمینه کامپیوتر، برنامه‌نویسی، گرافیک، برق و الکترونیک و حسابداری تولید محتوا می‌کنیم و 70 هزار دانشجوی ثبت‌نام شده از ایران و سایر کشورهای فارسی زبان مثل افغانستان از این محتوا استفاده می‌کنند و حتی دانشجویانی نیز از ایرانیان مقیم کشورهای استرالیا،‌ آلمان و آمریکا حضور دارند.
مدیرعامل این شرکت با اشاره به ضرورت راه‌اندازی چنین مجموعه‌هایی خاطرنشان کرد: دروس آکادمیک به تنهایی دانشجو را وارد بازار کار نمی‌کند و این شرکت آماده است خلاء بین دانشگاه و صنعت را برای دانشجو پُر کند یعنی محتوایی که دانشجو برای ورود به بازار کار لازم دارد و دانشگاه نیز قادر به پاسخگویی به این نیاز نیست را به وی آموزش بدهد.
فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند و این سامانه موفقیت‌های زیادی هم در سطح استان و هم کشور کسب کرده است و سال گذشته دومین برند محبوب کشور در جشنواره برند محبوب شناخته شده است.
این تنها یک نمونه از کسب‌و‌کارهای نوپا است که به همت جوانان راه‌اندازی شده است، کسب‌و‌کارهایی که نیاز به حمایت بیشتر دارند و حمایت از این شرکت‌های مهارت‌محور می‌تواند به یک جهش بزرگ در رونق کسب‌و‌کارها کمک کند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جزئیات جدید از تولید "داروی جدید گیاهی درمان اعتیاد" توسط شرکتهای دانش‌بنیان ایرانیاختصاص خط اعتباری 2000 میلیارد تومانی برای خرید از شرکت‌های دانش‌بنیان


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :