تصاویر جدید ناسا از آماده‌سازی، پرتاب و فرود مریخ‌نورد استقامت

کد مطلب 30791 1399-12-05 11:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مریخ‌نورد استقامت (perseverance) در تاریخ ۱۸ فوریه به آرامی در سیاره مریخ فرود آمد و ناسا تصاویر جدید و خیره‌کننده‌ای از آماده‌سازی، پرتاب و فرود استقامت در سیاره سرخ را منتشر کرده است.


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مریخ‌نورد "استقامت" (perseverance) در تاریخ 18 فوریه ساعت 4 بعدازظهر به وقت منطقه‌ی زمانی شرقی و 21 گرینویچ (00:30 بامداد ایران) به آرامی در سیاره مریخ فرود آمد؛ ناسا نیز با انتشار تصاویری نوشت: مریخ‌نورد استقامت به تازگی بر روی سیاره سرخ فرود آمده و اکنون نیز تصاویری از مریخ به دست ما رسیده است.
کمتر از یک روز پس از فرود مریخ‌نورد استقامت روی سطح سیاره سرخ، تیم‌های مسئول این ماموریت در آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا اولین تصاویر مربوط به فرود مریخ‌نورد مذکور و همچنین اولین تصاویر ثبت شده توسط آن از خانه جدیدش در دهانه جزرو را منتشر کردند؛ در ادامه جدیدترین تصاویر و فیلم‌های آماده‌سازی، پرتاب و فرود استقامت در سیاره سرخ را مشاهده می‌کنید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)کشف اسرار جدید از نخستین سیاه‌چاله جهانکشف یک مجموعه سیاه‌چاله‌ فشرده در هم


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :