شرکت خودروسازی دایملر تولید مرسدس بنز کلاس C سدان را در ایالت آلابامای آمریکا و تولید یک مدل کامپکت از مرسدس بنز کلاس A را در مکزیک متوقف می‌کند.

کد مطلب 1003 1399-05-14 17:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
این شرکت به دنبال کاهش هزینه‌های بیشتر پس از گزارش ضرر و زیان خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است. این خودروساز آلمانی تولید  مرسدس بنز کلاس C سدان را در ایالت آلابامای آمریکا متوقف می کند تا این کارخانه تنها خودروهای اس یو وی (شاسی بلند) تولید کند.


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی دایملر ساخت مرسدس بنز سدان را در آمریکا و مکزیک متوقف می کند. این شرکت به دنبال کاهش هزینه‌های بیشتر پس از گزارش ضرر و زیان خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است.این خودروساز آلمانی تولید  مرسدس بنز کلاس C سدان را در ایالت آلابامای آمریکا متوقف می کند تا این کارخانه تنها خودروهای اس یو وی (شاسی بلند) تولید کند.این خودروسازی همچنین تولید یک مدل کامپکت از مرسدس بنز کلاس A را در مکزیک متوقف می‌کند تا به جای آن بر تولید GLB،  یک مدل جدید از خودروهای شاسی بلند خود تمرکز کند.خودروسازی دایملر این تغییرات را به دنبال اعلام ضرر و زیان 1.68 میلیارد یورویی (1.91 میلیارد دلاری) در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، اعلام کرد.سهام شرکت دایملر 4.2 درصد در روز دوشنبه افزایش یافت.برنامه شرکت دایملر-بنز برای فروش کارخانه خود در فرانسهفراخوان بنز برای 668 هزار خودرو تولیدی خود در چین به علت نقص فنیواحد تولید اتومبیل ها و ون های مرسدس بنز به خاطر کاهش تقاضا در بحبوحه تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا 1.13 میلیارد یورو ضرر کرده است.مدیرعامل دایملر اعلام کرد باید به تلاش های سیستماتیک خود برای حفظ تعادل شرکت با کاهش هزینه ها و تنظیم ظرفیت خود ادامه دهند.این شرکت قبلا اعلام کرده بود قصد دارد کارخانه خود در فرانسه را بفروشد. شرکت دایملر قصد دارد از طریق کاهش نیروی کار ، 2 میلیارد یورو به صورت سالانه صرفه جویی کند. به این ترتیب، بیست هزار نفر از نیروی کار این شرکت کم می‌شوند. 81 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :