مرکز درمان و بازتوانی معتادین "فرشتگان خانه محبت" افتتاح شد

کد مطلب 34228 1399-12-28 11:42
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
مرکز درمان و بازتوانی معتادین "فرشتگان خانه محبت" افتتاح شد


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مرکز درمانی و بازتوانی معتادین "فرشتگان خانه محبت" با دارا بودن سال‌ها سابقه فعالیت در حوزه قطع مصرف مواد مخدر با حضور دکتر سعادتی شهردار محترم منطقه 12 تهران؛ دکتر شاهمیر معاونت محترم شهرداری منطقه 12؛ آقای پرپنجی مدیرکل کمیته امداد استان تهران و دکتر مهدی خانکه معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران افتتاح شد.
"امیر شاهی" مدیر موسسه خیریه "خانه محبت" در  حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت: فضای موسسه خیریه خانه محبت بعد از نامه‌نگاری‌های فراوان توسط شهرداری منطقه 12 و با قراردادی یکساله در اختیار ما قرار گرفته است و این فضا در ابتدا یک مخروبه کامل بود که با حمایت خیرین و صرف هزینه 565 میلیونی تومان بازسازی شده است.
شاهی با اشاره به روش درمانی معتادان در این مرکز گفت: از سال 1383 در زمینه اعتیاد فعالیت می‌کردیم و در این طرح، خدمات اجتماعی را به صورت خاص و عام در حوزه اعتیاد و به شکل کاملاً رایگان ارائه می‌کنیم؛ معتاد در جامعه از حالت مجرم بودن به بیمار بودن تغییر ماهیت داده است و ما در این مرکز به بیماری نیز اعتقاد نداریم بلکه معتقدیم که اعتیاد یک اختلال است و تفاوت آن با بیماری نیز این است که بیماری ریشه دارد ولی اختلال ریشه ندارد و مانند اوتیسم است.
مدیر موسسه خیریه خانه محبت با انتقاد از نحوه مواجه مسئولین با این موضوع تصریح کرد:‌ تمام مشکل اصلی ما فراهم کردن فضا و جا است و حتی به آنها اعلام کردیم تمام کارهای آن را خودمان انجام می‌دهیم اما آنها از ما تقاضای نوشتن طرح و پروپوزال می‌کردند!
وی خاطرنشان کرد: زمانی‌ که در بعضی از مراکز و کمپ‌های اجباری و غیراجباری معتاد را به زور می‌خوابانیم تا از دولت یارانه بگیریم این کار درستی نیست که مسئله مالی در اولویت قرار می‌گیرد چرا که ما موسسه خیریه هستیم و موسسه خیریه نیز مبتنی بر کمک مردم است و  وقتی که من از دولت یارانه بگیرم دیگر من موسسه خیریه نیستم بلکه پیمانکار هستم و اینها، 2 واژه کاملاً مخالف یکدیگر هستند.
به گزارش تسنیم؛ محور فعالیت خانه محبت پذیرش و بستری 100٪ رایگان افراد مبتلا به اختلال سوءمصرف مواد مخدر است؛ با تاکید بر این مهم که فرد مبتلا باید شخصاً به دور از هرگونه اعمال فشار از سوی خانواده و یا اطرافیان خود تمایل به قطع مصرف مواد مخدر داشته باشد تا با به حداقل رساندن تبعات منفی ترک اعتیاد اجباری موضوع قوانین خاص جزایی جدید‌التصویب بتواند دوره درمان خود را موفقیت‌آمیز سپری نماید و در این راه ثابت قدم بماند.
کلیه خدمات در خانه محبت به همت خیرین این خانه بصورت کاملاً رایگان، بدون دریافت هیچگونه وجهی از مددجویان و یا سازمان‌ها و نهادهای دولتی ارائه می‌شود؛ اگرچه حوزه تخصصی فعالیت‌های خانه محبت دائر نمودن مرکز اقامتی بهبودی قطع مصرف مواد مخدر و ارائه خدمات مرتبط با این حوزه از جمله ارائه مشاوره و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مددجویان و خانواده‌های ایشان و غیره می‌باشد، تامین کمک هزینه امرار معاش، درمان، ازدواج، تحصیل، مسکن و غیره نیزه در زمره فعالیت‌های این موسسه قرار دارد.
افتتاح شعبات خانه محبت در سراسر کشور به منظور ارائه خدمات رایگان در حوزه قطع مصرف مواد مخدر برای افراد بی‌بضاعتی که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های مراکز ترک اعتیاد خصوصی را ندارند از برنامه‌های آتی این مرکز است که بطور جدی در دست پیگیری و اقدام می‌باشد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
رونمایی از 3 محصول دانش‌بنیان صنعت نفت و گاز در پارک فناوری پردیسحمایت 690 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در سال 99


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :