انتقاد مایکروسافت از قوانین تغییرکرده اپ استور

کد مطلب 4376 1399-06-22 21:23
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ترنجی/ در طی هفته گذشته بود که اپل در قوانین اپ استور تغییرات ایجاد کرد تا برنامه های استریم محتوا بتوانند در این فروشگاه نرم‌افزاری بزرگ حضور یابد اما حالا مایکروسافت از اپل گلایه می کند که تغییرات صورت گرفته برای کاربران تجربه خوبی را فراهم نمی‌کند.

تغییرات صورت گرفته در پلتفرم نرم‌افزاری اپل از این قرار است کرد برنامه هایی که محتوا را استریم می کنند می توانند در اپ استور حضور یابند تنها در صورتی که تک تک مواردی که در این برنامه‌ها به فروش می‌رسد برای پرداخت از لایه پرداخت درون برنامه ای اپل استفاده کنند کند که در این صورت شامل مالیات ۳۰ درصدی اپل می‌شوند
ترنجی/ در طی هفته گذشته بود که اپل در قوانین اپ استور تغییرات ایجاد کرد تا برنامه های استریم محتوا بتوانند در این فروشگاه نرم‌افزاری بزرگ حضور یابد اما حالا مایکروسافت از اپل گلایه می کند که تغییرات صورت گرفته برای کاربران تجربه خوبی را فراهم نمی‌کند.

تغییرات صورت گرفته در پلتفرم نرم‌افزاری اپل از این قرار است کرد برنامه هایی که محتوا را استریم می کنند می توانند در اپ استور حضور یابند تنها در صورتی که تک تک مواردی که در این برنامه‌ها به فروش می‌رسد برای پرداخت از لایه پرداخت درون برنامه ای اپل استفاده کنند کند که در این صورت شامل مالیات ۳۰ درصدی اپل می‌شوند. غیر از جنبه مالی این قوانین تمامی بازی هایی که در این سرویس ها ارائه می شود باید به صورت جداگانه برای بازرسی نزد اپل ثبت شود و تأییدیه برای حضور در این برنامه ها را دریافت کنند؛ این قوانین وضع شده موجب سردرگمی و دوباره کاری برای بسیاری از توسعه دهندگان می شود.

مایکروسافت در بیانیه‌ای که از طریق سایت ورج منتشر کرده، می‌گوید:

تغییرات شکل گرفته در قوانین اپ استور کافی نیست و تجربه درستی را برای کاربران شکل نمی‌دهد. فرض کنید چگونه هر شخص می‌تواند به محتوای خود در برنامه های استریم فیلم و آهنگ دسترسی یابد. چرا نباید همین سهولت در قبال برنامه های استریم بازی نیز صدق کند؟ کاربران ما در مرکز توجه ما قرار دارند و ما در تلاشیم تا بهترین تجربه را برایشان فراهم کنیم.
مایکروسافت با اشاره به فیلم ها و موسیقی زیر چشمی نگاهی دارد به نتفلیکس و اسپاتیفای که کاملاً منطقی است. هیچ کدام از پلتفرم های اشاره شده و یا حتی رقبایشان برای حضور در اپ استور تمامی فیلم ها یا موسیقی ها را به تأیید اپل در نیاورده‌اند ولی هیچ مشکلی تاکنون سد راه آنان نشده است. لازم به ذکر است که تمامی بازی هایی که در پلتفرم ایکس باکس حضور دارند از پیش توسط نهادهای مربوطه رتبه بندی شده‌اند و اگر اپل در زمینه فراهم کردن محیطی امن برای کاربران بهانه آورد، کاملاً بی‌معنی و بیجاست.

تا کنون نه مایکروسافت و نه گوگل سرویس هایشان مربوطه شان یعنی ایکس کلاود و استادیا را به پلتفرم های اپل نیاورده اند و باید دید در آینده می‌توانند اپل را وادار به سر خم کردن بکنند یا خیر. مثل همیشه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :