جیپ در برابر کادیلاک

کد مطلب 4387 1399-06-22 22:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

ایران جیب/ جیپ کانسپتی از یک شاسی‌بلند بزرگ و لوکس رونمایی کرده که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود. این ماشین که گرندواگونیر (Grand Wagoneer) نام دارد با شاسی‌بلندهای لوکس آمریکایی نظیر کادیلاک اسکلید و لینکلن نویگیتور رقابت خواهد کرد
ایران جیب/ جیپ کانسپتی از یک شاسی‌بلند بزرگ و لوکس رونمایی کرده که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود. این ماشین که گرندواگونیر (Grand Wagoneer) نام دارد با شاسی‌بلندهای لوکس آمریکایی نظیر کادیلاک اسکلید و لینکلن نویگیتور رقابت خواهد کرد.

گرندواگونیر نام شاسی‌بلند مشهور جیپ است که بین سال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۹۱ تولید می‌شد. محبوبیت این ماشین به حدی است که مدل‌های بازسازی شده آن اکنون تا ۹۰ هزار دلار قیمت دارد.

اگرچه نمی‌توان به سرعت شباهت مدل جدید را با مدل کلاسیک تشخیص داد، اما جیپ می‌گوید گرندواگونیر را با الهام از مدل قدیمی این ماشین طراحی کرده است.

واگونیر قرار است مجموعه‌ای از شاسی‌بلندهای لوکس باشد که برخلاف دیگر مدل‌های جیپ برای رانندگی در خیابان ساخته می‌شود و با قیمتی بین ۶۰ تا صد هزار دلار فروخته خواهد شد.

کانسپتی که هفته گذشته نمایش داده شد، لوکس‌ترین مدل از این مجموعه است که سه ردیف صندلی دارد، اتاقش با چرم و چوب تزیین شده است و موتور هیبرید-الکتریکی دارد. ماشین هفت نمایشگر دارد که یکی از آنها برای سرنشین کنار راننده در نظر گرفته شده است.

جیپ موفق‌ترین شرکت در گروه خودروسازی فیات-کرایسلر است. این کارخانه در چند سال گذشته تلاش کرده تا محصولاتش را گران‌تر و در بازارهای بیشتری در جهان عرضه کند، اما همزمان جیپ به شدت از سوی رقیبانش تحت فشار است.

فورد به تازگی مدل جدید برونکو را به بازار عرضه کرده که با رانگلر، مهم‌ترین مدل جیپ رقابت می‌کند و فروش مدلهای کوچک جیپ رو به کاهش است. برای همین این کارخانه می‌خواهد با فروش شاسی‌بلندهای بزرگ لوکس، بخشی از این فشار را کاهش دهد.

کاهش قیمت بنزین در آمریکا باعث شده که شاسی‌بلندهای بزرگ دوباره محبوب شوند و این شانس جیپ را برای پیدا کردن مشتری برای واگونیر افزایش می‌دهد.

گرند واگونیر، علاوه بر کادیلاک و لینکلن باید با ماشین‌هایی نظیر رنج‌روور و لکسوس رقابت کند که همگی در ارائه خدمات به مشتریان ثروتمند، تجربه بیشتر و زیرساخت‌های بهتری دارند.

جیپ در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۹۳۰ هزار دستگاه ماشین فروخت که پنج درصد از سال ۲۰۱۸ کمتر بود. این شرکت یازده درصد از بازار شاسی‌بلندهای آمریکا را در اختیار دارد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :