دستاورد بزرگ پارک علم و فناوری شهید بهشتی در ایجاد ۱۸ مرکز نوآوری

کد مطلب 36461 1400-01-17 12:13
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
دستاورد بزرگ پارک علم و فناوری شهید بهشتی در ایجاد ۱۸ مرکز نوآوری


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، ایجاد 18 مرکز نوآوری در پژوهشکده و دانشکده‌ها را دستاورد بزرگ این دانشگاه عنوان کرد و گفت: هدف از ایجاد این مراکز نوآوری، ایجاد یک شبکه مویرگی در حوزه فناوری و تجاری‌سازی در دانشگاه شهید بهشتی است.
 پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به منظور زمینه‌سازی بروز خلاقیت و ارتقاء نوآوری به عنوان متولی توسعه نوآوری، اقدام به تشکیل کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری کرده است. از جمله اهداف این کانون، هدایت نوآوران و فن‌آفرینان دانشگاه شهید بهشتی برای پیاده‌سازی ایده، توسعه و گسترش خلاقیت و نوآوری و شناسایی دانشجویان و دانشگاهیان خلاق و نوآور با ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌های لازم به صاحبان ایده‌های نوآور در جهت تبدیل آن‌ها به ایده‌های کارآفرین است.
صاحبان ایده و نوآوران مستقر شده در کانون به منظور توسعه توانایی‌ها و مهارت‌های لازم، توسط کارشناسان و مشاوران مرکز نوآوری تحت آموزش و تعلیم قرار گرفته و همچنین خدمات مشاوره‌ای لازم جهت برنامه‌ریزی فعالیت‌های مرتبط با کسب و کار، جهت تجاری‌سازی ایده مطرح شده در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
"کورش پرند"، رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی، با بیان اینکه تعداد شرکت‌های مستقر در این مرکز 17 شرکت پیش رشدی، 31 شرکت رشد در مرکز رشد، 5 شتاب‌دهنده و 15 شرکت پارکی در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستند، اظهار کرد: از این تعداد 17 شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد و 7 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مشغول به فعالیت هستند و به طور کلی بیش از 250 نفر در پارک علم و فناوری به صورت مستقیم و حدود 200 نفر در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مشغول به کارند.
پرند، ایجاد 18 مرکز نوآوری در پژوهشکده و دانشکده‌ها را دستاورد بزرگ این دانشگاه عنوان کرد و گفت: هدف از این مراکز نوآوری ایجاد یک شبکه مویرگی در حوزه فناوری و تجاری‌سازی در دانشگاه شهید بهشتی است؛ همچنین طرحی تحت عنوان "نوا" برای اولین بار در این دانشگاه در شرف اجرا است که در این طرح 18 مرکز نوآوری از دانشجویان دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه و افراد علاقمند در حوزه فناوری و نوآوری بیرون دانشگاه شهید بهشتی دعوت به همکاری شده‌اند تا ایده‌های خود را ارائه دهند.
پرند تأکید کرد: تاکنون 420 ایده به دانشگاه ارسال شده است که از این تعداد ایده و تیم، حدود 87 تیم انتخاب شدند. این 87 تیم در کارگاه دو روزه در دانشگاه شهید بهشتی آموزش‌های لازم توسط 4 منتور حرفه‌ای را طی کردند. این افراد در سه خرداد در جلسه‌ای بنام پیک (PICH) حضور خواهند داشت که در آنجا سرمایه‌گذاران، داورها، منتور‌ها و مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی و مسئولان حوزه فناوری کشور گردهم می‌آیند تا بر روی طرح‌های برگزیده، سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهند.
عمده فارغ التحصیلان علوم انسانی یا بیکارند یا شغل غیرمرتبط دارند/کتاب دانشگاهی علوم انسانی، دانشِ خام وارداتی استنقش اثرگذار کارگزارها در پارک علم و فناوری‌ و مراکز نوآوری دانشگاه‌ها


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :