تولید مشابه داخلی شبکه اجتماعی کلاب هاوس در کشور به راحتی مقدور است

کد مطلب 36920 1400-01-19 18:53
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تولید مشابه داخلی شبکه اجتماعی کلاب هاوس در کشور به راحتی مقدور است


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز ملی فضای مجازی؛ امیر خوراکیان معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی گفت: ایجاد سرویس و خدماتی مشابه این شبکه اجتماعی در داخل کشور با توجه به زیرساخت‌های داخلی و سطح دانش فنی و تجربه کشوربه راحتی مقدور است.
خوراکیان با بیان این که در فضای مجازی ایده‌ها و نوآوری‌ها، پدیده ساز و تعیین کننده هستند، افزود: هر سرویس جدیدی متناسب با ویژگی‌هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان مواجه می‌شود. راه اندازی برخی از این سرویس‌ها به دانش فنی بالا، زیرساخت‌های ارتباطی گسترده و هزینه‌های بسیار زیاد نیاز دارد اما ویژگی‌های فنی و ترافیکی برخی دیگر، به گونه‌ای است که راحت تر می‌شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد.
معاون حقوقی مرکز ملی فضای مجازی با بیان این که لازم نیست حتماً سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، افزود: ایجاد سرویس‌ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوماً به معنای نفی سرویس‌های خارجی نیست بلکه ایجاد این گونه خدمات در داخل کشور اولاً ضریب استقلال کشور را افزایش می‌دهد و ثانیاً موجب رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می‌شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال و موجود در کشور به راحتی امکان پذیر است.
خوراکیان با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه «کلاب هاوس» در داخل کشور ادامه داد: ما ضمن دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد چنین خدمتی تاکید می‌کنیم ایجاد ضمانت‌های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش‌های مختلف در این گونه امور، اطمینان بخش و بهترین مشوق برای بخش خصوصی است که به چنین اقداماتی ورود کند.
معاون حقوقی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به این که اگر می‌گوئیم سرویس داخلی ایجاد شود، به معنای بستن مشابه خارجی آن نیست، گفت: می‌خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این حوزه‌ها برخوردار شود. بالاخره این شرکت‌ها با ما تعامل ندارند و کاملاً تحت نفوذ دولت‌های متخاصم قرار دارند و به صورت ابزار برای آنها عمل می‌کنند لذا ما با تقویت سرویس‌های داخلی باید در مواقعی که آنها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می‌کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تأمین کنیم.
بیشتر بخوانید:
فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|توییتر؛ ابزار قدرتمند آمریکا در سیاست خارجی/بازخوانی یک انتخاباتتشدید نابرابری اجتماعی با انحصارطلبی آمریکا در فضای مجازی/ آیا امکان رقابت آزاد در اقتصاد دیجیتال وجود دارد؟اعتراض اساتید حوزه علمیه به وضعیت رهاشده فضای مجازی/ قوه قضاییه ورود کند


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :