گرمایش زمین جدای از خطراتی که برای بشریت دارد احتمال انقراض گونه‌های مختلف حیوانی از جمله خرسهای قطبی را هم افزایش می‌دهد.

کد مطلب 1391 1399-05-14 23:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
این تحقیقات اثبات می کند در صورت تداوم روند گرمایش زمین احتمالا خرسهای قطبی تا 80 سال آینده به طور کامل منقرض خواهند شد.


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ طبق تحقیقاتی که در نشریه «Nature Climate Change» منتشر شده برخی از ابعاد گرمایش زمین برای زیستگاه‌های قطبی مورد بررسی قرار گرفته است. این تحقیقات اثبات می کند در صورت تداوم روند گرمایش زمین احتمالا خرسهای قطبی تا 80 سال آینده به طور کامل منقرض خواهند شد.جانورشناسان معتقدند تعداد این گونه جانوری در حال حاضر به شدت کاهش یافته است و یکی از دلایل آن از بین رفتن میزان یخهای قطبی است؛ امکان شکار برای اینگونه جانوری هم به دنبال این پدیده کاهش یافته است.در واقع کاهش یخهای قطب باعث می‌شود این موجودات کمتر به منابع غذایی دسترسی داشته باشند و اگر همین روند گرمایشی ادامه داشته باشد خرسهای قطبی تا سال 2100 منقرض خواهند شد.سرعت افزایش گرمای زمین بیشتر شده ‌استارتباط گرمای زمین و زایمان زودرسنقش حشرات موذی در افزایش گرمای زمین  R1356/P/S2,23,1313/CT1 واژه های کاربردی مرتبط بحران های محیط زیست بیشتر بخوانید... سرعت افزایش گرمای زمین بیشتر شده ‌است


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :