هند کارآزمایی واکسن کرونای شرکت آسترا-زنکا را از سر می‌گیرد

کد مطلب 5201 1399-06-26 22:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

همشهری آنلاین/ «انستیتوی سرم هند» تایید سازمان‌ ناظر دارویی این کشور را برای از سر گیری کارآزمایی‌های بالینی واکسن بالقوه ساخت شرکت بریتانیایی آسترا-زنکا را گرفته است. این تاییدیه بوسیله «کنترل‌کننده عمومی داروهای هند» (DCGI) صادر شده است
همشهری آنلاین/ «انستیتوی سرم هند» تایید سازمان‌ ناظر دارویی این کشور را برای از سر گیری کارآزمایی‌های بالینی واکسن بالقوه ساخت شرکت بریتانیایی آسترا-زنکا را گرفته است. این تاییدیه بوسیله «کنترل‌کننده عمومی داروهای هند» (DCGI) صادر شده است.
آسترا-زنکا کارآزمایی بالینی واکسن کرونایش را که در پیشرفته‌ترین مراحل آزمایشی قرار دارد، در بریتانیا هم از سر گرفته است. این کارآزمایی در اوائل این ماه پس از بروز یک عارضه جانبی وخیم در یکی از شرکت‌کنندگان کارآزمایی متوقف شده بود.

کارآزمایی این واکسن همچنین در برزیل و آفریقای جنوبی آغاز شده است، اما در آمریکا همچنان متوقف مانده است.
سازمان ناظر دارویی هند برای سرگیری دوباره آزمایش این واکسن، شرایطی تعیین کرده است، از جمله افزایش نظارت از لحاظ بی‌خطر بودن واکسن و اطلاع دادن یافته‌های جدید به داوطلبان.
انستیتو سرم هند که بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان است، هنوز در این باره اظهارنظری نکرده است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :