ام تی ان با لغو تحریم‌ها ۲۰۴ میلیون دلار پول خود از ایران را خارج می کند

کد مطلب 44147 1400-03-12 10:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ام تی ان با لغو تحریم‌ها ۲۰۴ میلیون دلار پول خود از ایران را خارج می کند


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، تلاش‌های ایران برای برداشتن تحریم‌های آمریکا باعث می‌شود شرکت ام تی ان، بزرگترین شرکت مخابراتی در آفریقا بتواند حدود 2.8 میلیارد رند (204 میلیون دلار) از پول خود را از ایران خارج کند.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 شرکت ام تی ان از سال 2018 یعنی از زمان خروج دونالد ترامپ از قرارداد اتمی ایران، نتوانسته پول خود را از ایران بیرون بکشد. دولت جو بایدن موافق این قرارداد است و دیپلمات‌ها امیدوارند با ایران به توافق برسند.
 این شرکت مستقر در ژوهانسبورگ اعلام کرد ایران 2.8 میلیارد رند در قالب بازپرداخت وام و سودهای آن بدهکار است. این شرکت 49 درصد از شرکت خدمات مخابراتی ایرانسل را در ایران در اختیار دارد.
 در شرایطی که شرکت ام تی ان عملیات‌های خود در خاورمیانه مخصوصا سوریه و افغانستان را به فروش گذاشته، ولی اعلام کرد قصد خروج از ایران را ندارد.
افزایش تولید نفت ایران به 4میلیون بشکه در روز 3 ماه پس از احیای برجامرئیس انجمن نفت ژاپن: به محض لغو تحریم‌ها برای خرید نفت ایران اقدام می‌کنیم این شرکت اعلام کرد:«ایرانسل سال جاری را با یک عملکرد قدرتمند آغاز کرده و ما از نتایج آن راضی هستیم». ام تی ان هیچ اشاره‌ای به مذاکرات برای برداشته شدن تحریم‌ها یا فرصت این شرکت برای بازپس‌گیری پولش نکرد.
 سهام ام تی ان 70 درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته و در بالاترین سطح از سپتامبر 2019 معامله می‌شود.
 شرکت ام تی ان پس از از برداشته شدن تحریم‌های ایران در 2015 حدود 1 میلیارد دلار از پول خود را از این کشور خارج کرد. این محدودیت ها بخش‌های مالی این کشور را هم دربرگرفته و انتقال سرمایه و پول را به شدت سخت کرده‌اند.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :