جف بزوس از مدیرعاملی آمازون کنار می‌رود

کد مطلب 44161 1400-03-12 11:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، جف بزوس مدیر عامل آمازون در ۵ ژوئیه از سمت خود کناره گیری خواهد کرد و ریاست این شرکت به رئیس بخش رایانش ابری اندی جسی (Andrew R.


جف بزوس از مدیرعاملی آمازون کنار می‌رود


دسته بندی : اخبار تکنولوژی


جف بزوس به طور رسمی از ۵ ژوئیه از سمت مدیر عاملی آمازون کنار خواهد رفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، جف بزوس مدیر عامل آمازون در ۵ ژوئیه از سمت خود کناره گیری خواهد کرد و ریاست این شرکت به رئیس بخش رایانش ابری اندی جسی (Andrew R. Jassy) واگذار خواهد کرد.
 
بزوس روز دیروز در جلسه سالانه سهامداران آمازون، گفت: "ما آن تاریخ را انتخاب کردیم، زیرا برای من احساسی است، چون این روز روزی است که آمازون دقیقاً ۲۷ سال پیش در سال ۱۹۹۴ ثبت شد. "
 
جانشین جف بزوس در آمازون
شرکت آمازون در ماه فوریه اعلام کرد که جف بزوس اواخر سال جاری پست خود را ترک خواهد کرد. بزوس به رئیس اجرایی هیئت مدیره آمازون منتقل می‌شود و انتظار می‌رود زمان بیشتری را به ابتکاراتی مانند صندوق زمین بزوس، سفینه فضایی بلو اوریجین، واشنگتن پست و صندوق روز ۱ آمازون، اختصاص دهد.
 
این شرکت برنامه‌های خود برای جانشینی را مسکوت نگه داشته بود، هرچند تماشاگران حدس می‌زدند که یا جسی یا جف ویلک، که در ماه اوت گذشته از سمت خود به عنوان رئیس تجارت جهانی آمازون بازنشسته شد، جانشین احتمالی بزوس خواهند بود. شایان ذکر است تا اینجا دلیل این امر مشخص نیست.
 
البته اخیرا شرکت آمازون درگیر محکومیت های بسیاری در پرونده های مختلف شده و شاید دلیل کنار رفتن بزوس از مدیر عاملی آمازون این موضوع باشد. مثلا به تازگی شرکت آمازون باز هم مورد اتهام آزار جنسی علیه زنان قرار گرفت ، و در مقابل پیروزی بزرگ مصرف کنندگان محکوم شد. داستان مورد آخر از این قرار است که، دادگاه تجدیدنظر در کالیفرنیا حکم داد که آمازون در قبال محصولات فروخته شده از طریق بازار توسط یک فروشنده شخص ثالث، مسئول است. این دومین پرونده اصلی در کالیفرنیا است که دادگاه تجدیدنظر موضع دیرینه آمازون که می‌گوید فقط یک واسطه بین خریداران و فروشندگان شخص ثالث بوده را رد کرده است.
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :