بیت کوین به سمت دومین سقوط بزرگ قیمت خود حرکت می‌کند

کد مطلب 44226 1400-03-12 17:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بیت کوین به سمت دومین سقوط بزرگ قیمت خود حرکت می‌کند


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین می تواند دومین سقوط ماهانه خود را ثبت کند چرا که رکود دارایی های دیجیتال در ماه مه از 37 درصد گزارش شده در نوامبر 2018 فراتر رفته است.
با توجه به داده های Bitstamp، هر بیت کوین روز دوشنبه تا ساعت 14:28 به وقت گرینویچ نزدیک به 36426 دلار معامله شد و در ماه مه کاهش قیمت تقریباً 37.5 درصدی را ثبت کرد. این سقوط قیمت نسبت به رکورد 40 درصدی در سپتامبر 2011 فقط اندکی فاصله دارد.
در طول فروش گسترده بیت کوین، این ارز دیجیتال در تاریخ 24 مه حدود 31227 دلار را ثبت کرد که کاهش بیش از 50 درصدی نسبت به اوج خود در ماه آوریل نشان می دهد.
بر اساس این گزارش، ترس از سرکوب ارزهای رمزپایه چین، همراه با مقررات پیش رو در ایالات متحده و اظهارات جنجالی ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، همگی دلیلی برای افزایش فشار بر بازار این ارز رمزنگاری شده هستند.
نوسان قیمت بیت کوین با توییت های سرمایه دار آمریکاییشرکت انگلیسی مدعی شد ایران از بیت کوین برای دور زدن تحریم استفاده می‌کنداعلام غیرمنتظره ماسک طی ماه گذشته میلادی مبنی بر تعلیق خرید وسایل نقلیه تسلا با استفاده از بیت کوین، به دلیل نگرانی های زیست محیطی، امیدها را برای پذیرش گسترده بیت کوین از سوی دیگر شرکت ها، از بین برد. بیت کوین یک سیستم غیرمتمرکز ارز رمزنگاری شده مبتنی بر فناوری بلاکچین است. این رمزارز توسط هر کاربر عضو این سیستم قابل صدور است.
مفهوم این سیستم در نوامبر 2008 اعلام شد اما در سال های اخیر محبوبیت زیادی را به دست آورده است.
این در حالی است که کارشناسان رمز ارزها اخیراً تاکید کرده بودند که سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال اشتباه است چرا که به احتمال زیاد به زودی قیمت ها نزولی خواهند شد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :