تولید بیت کوین به اندازه مصرف برق امارات انرژی مصرف می‌کند

کد مطلب 44481 1400-03-17 11:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تولید بیت کوین به اندازه مصرف برق امارات انرژی مصرف می‌کند


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، استخراج بیت کوین به اندازه کل مصرف کشور امارات برق مصرف می‌کند. مقدار بالای برقی که برای استخراج ارزهای مجازی لازم است، تمایل سرمایه‌گذارانی را که معتقد به حاکمیت زیست محیطی، اجتماعی و شرکتی (ESG) هستند برای ورود به این بخش کاهش می‌دهد.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 محمد داماک، یکی از مدیران ارشد اس پی گلوبال پلتس در یک سمینار آنلاین در روز یکشنبه گفت:«یکی از نقطه ضعف‌های بسیاری که ارزهای مجازی دارند، مصرف بالای برق آنهاست. امروزه تعداد سرمایه‌گذارانی که ملاحظات ESG را در نظر می‌گیرند رو به رشد است. اینها عوامل اصلی در اندازه‌گیری پایداری و تاثیرات اجتماعی سرمایه‌گذاری در یک بخش هستند».
سقوط ارزش بیت کوین به دنبال تعلیق برخی حساب‌های ارز مجازی در رسانه اجتماعی چینروند کاهش ارزش بیت کوین با محدود شدن استخراج آن در چین ادامه دارد وی گفت مقدار بالای مصرف و تلفات برق احتمالاً باعث تغییر روش استخراج ارزهای دیجیتال خواهد شد.
 طول عمر نسبتاً کوتاه ماشین‌های استخراج بیت کوین هم یکی دیگر از از نقاط ضعف این بخش است. شورای دولتی چین ماه گذشته استخراج و تجارت بیت کوین را بخاطر مصرف بالای انرژی آن محدود کرد.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :