تعریف ۳۰ سرفصل صادراتی برای شرکتهای دانش بنیان

کد مطلب 44604 1400-03-18 11:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تعریف ۳۰ سرفصل صادراتی برای شرکتهای دانش بنیان


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ گسترش صادرات محصولات زیست‌فناورانه در 30 سرفصل، یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است تا طی 5 سال آینده صدها میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.
در این برنامه 5 ساله، هدف‌گذاری شده است تا محصولات با کیفیت و استاندارد دانش‌بنیان‌ها که در بازارهای جهانی مشتری پیدا کند، مورد حمایت قرار گیرد و به این بازارها برسد. این کار همچنین به رونق و شکوفایی اقتصادی کشور نیز کمک می‌کند.
قرار بر این است که این کار در قالب 16 پروژه و با کمک ذینفعان و نهادهای اثرگذار در این حوزه اجرایی شود. اجرای پروژه‌های تولید مشترک در بازارهای هدف نیز در همین راستا دنبال می‌شود.
از دیگر برنامه‌های تدوین شده برای تحقق هدف توسعه صادرات محصولات زیستی در کشور، حمایت از طرح‌های توسعه صادراتی شرکت‌ها است. کاری که قرار است با ارائه حمایتهای مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری از شرکت‌ها اجرایی شود.
ساخت نخستین داروی کنترل‌کننده کرونا توسط شرکت دانش‌بنیان ایرانیاستاندار همدان: حمایت موثر و عینی از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شودموفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت 200 دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های عفونیصندوق نوآوری درحال رایزنی با نهادهای نظارتی برای انتشار لیست حمایت‌ از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها است


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :