کمک ۴۴ میلیارد تومانی پارک فناوری پردیس برای مقابله با کرونا

کد مطلب 44620 1400-03-18 14:19
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کمک ۴۴ میلیارد تومانی پارک فناوری پردیس برای مقابله با کرونا


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رئیس پارک علم و فناوری پردیس از فعالیت 26 شرکت دانش‌بنیان مستقر در این پارک در زمینه مقابله با کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد 2 شرکت در زمینه تولید واکسن کرونا فعال هستند که یکی از این شرکت‌ها در حال راه‌اندازی خط تولید واکسن است.
" مهدی صفاری‌نیا" روز دوشنبه در مراسم رونمایی از داروی گیاهی پیشگیری، درمان و بهبود بعد از بیماری کرونا  با نام "سالیراویرا" دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: این دارو در راستای کاهش آلام بیماران مبتلا به کرونا توسط متخصصان داخلی در شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس تولید شده است؛ این دارو تاییدیه‌های لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو دریافت کرده است ضمن آن که تمام مراحل ایمنی آن نیز طی شده است.
رئیس پارک علم و فناوری پردیس، تولید این دارو را موفقیتی برای جامعه علمی و دانشمندان کشور دانست و گفت: در کنار این پروژه در این پارک بیش از 26 شرکت مستقر در این پارک در زمینه مقابله با کرونا فعالیت می‌کنند که از این تعداد پنج شرکت در زمینه تولید داروی مقابله با کرونا فعال هستند؛ شرکت تولید کننده "سالیراویرا" نخستین شرکت در این پارک است که موفق به اخذ تاییدیه‌های تولید دارو در زمینه مقابله با کرونا شده است.
صفاری‌نیا گفت: همچنین 2 شرکت در زمینه تولید واکسن کرونا فعالیت می‌کنند که یکی از این شرکت‌ها در حال راه‌اندازی خط تولید است و در آینده نزدیک این واکسن معرفی ‌خواهد شد؛ این واکسن که خط تولید آن در حال راه‌اندازی است، در حال اخذ تاییدیه‌های لازم است.
وی با بیان اینکه سه شرکت در زمینه تولید کیت‌های تشحیص کرونا فعال شدند، خاطرنشان کرد: هشت شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی، تحقیقاتی را اجرایی و موفق به تولید برخی تجهیزات مورد نیاز کشور در زمینه کرونا شدند.
رییس پارک علم و فناوری پردیس، تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده را از دیگر دستاوردهای شرکت‌های مستقر در این پارک عنوان کرد و گفت: در ابتدای شیوع کرونا، چهار شرکت نیز خط تولید خود را برای مقابله با کرونا تغییر کاربری دادند.
صفاری‌نیا میزان فروش شرکت‌های این پارک را 5 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: از سوی پارک فناوری پردیس 44 میلیارد تومان کمک مالی به شرکت‌ها در زمینه مقابله با کرونا صورت گرفت ولی نیاز شرکت‌ها 120 میلیارد تومان است که قصد داریم از سیستم بانکی و سایر نهادهای مالی برای حضور حداکثری این شرکت‌ها در مقابله با کرونا تامین کنیم.
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت 200 دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های عفونیساخت نخستین داروی کنترل‌کننده کرونا توسط شرکت دانش‌بنیان ایرانی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :