ارزش بیت کوین ۱۰ درصد کاهش یافت

کد مطلب 44732 1400-03-19 12:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ارزش بیت کوین ۱۰ درصد کاهش یافت


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، نگرانی‌های پولی آمریکا و ادامه سختگیری‌های چین در مورد ارزهای مجازی باعث شد قیمت بیت کوین در روز سه‌شنبه تا پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته کاهش یابد.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 بزرگترین ارز مجازی دنیا در ساعت 7:05 به وقت گرینویچ با 9.7 درصد کاهش، 32318 دلار معامله شد. این رقم بیشترین کاهش روزانه ارزش بیت کوین را از بیست و هشتم ماه مه نشان می‌دهد. سایر ارزهای مجازی هم در روز سه شنبه کاهش قیمت داشتند. سرمایه بازار 10 ارز مجازی برتر دنیا بین 7.3 و 12.9 درصد طی 24 ساعت گذشته کاهش یافته است.
قیمت بیت کوین باز هم سقوط کردسقوط ارزش بیت کوین به دنبال تعلیق برخی حساب‌های ارز مجازی در رسانه اجتماعی چین تحلیلگران عقیده دارند افزایش سختگیری‌ها در مورد تجارت و استخراج بیت کوین در چین یکی از دلایل این سقوط قیمت بوده است. مقامات چین چندین حساب مرتبط با ارزهای مجازی را در پلتفرم ویبو که یک رسانه اجتماعی مانند توییتر است مسدود کرده‌اند.
 این احتمال هم وجود دارد که فدرال رزرو به آمریکا سیاست پولی خود را که مبتنی بر تقویت نقدینگی بود تغییر دهد. البته برخی عقیده دارند تغییر این سیاست تاثیری بر  ارزهای مجازی و طلا نمی‌گذارد.
 خبر بازپس گیری بخش بزرگی از باج پرداخت شده توسط شرکت خط لوله کلونیال به هکرها توسط وزارت دادگستری آمریکا بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران ارز مجازی بوده است چون این باج با بیت کوین پرداخت شده بود.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :